Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Google predstavil vlastný tablet Nexus Seven

27.06.2012, 22:51 | ČTK

Nový prístroj sa bude predávať za 199 dolárov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Google, tablet

Google dnes predstavil vlastný značkový tablet Nexus Seven. Prístroj, ktorý je menší než obľúbený iPad firmy Apple, sa začne predávať v polovici júla za cenu 199 dolárov. Zákazníci si môžu začať objednávať nový tablet na stránkach Googlu už dnes, najprv v USA, Kanade a Austrálii.

Nový tablet má uhlopriečku sedem palcov (takmer 18 centimetrov), zatiaľ čo iPad až desať palcov (25,4 centimetra). Podľa analytikov tak nový tablet zrejme bude konkurenciou skôr pre Kindle Fire firmy Amazon.com, ktorý má rovnaké rozmery i cenu. Cena iPadu sa začína na 499 USD.

Nexus Seven pobeží na najnovšej verzii operačného systému Android od Googlu, ktorý sa volá Jelly Bean. Tablet je vytvorený špeciálne pre službu Google Play, internetový obchod pre hudbu, filmy, hry, knihy a aplikácie. Tablet bude pre Google vyrábať firma AsusTek Computer.

Minulý týždeň predstavila vlastný tablet Surface aj spoločnosť Microsoft. Predávať sa má začať tento rok na jeseň. Surface s operačným systémom Windows má byť priamou konkurenciou iPadu.

Na trhu je už niekoľko tabletov s operačným systémom Android, žiadny z nich však nie je tak obľúbený ako iPad a Kindle Fire. To začalo robiť Googlu starosti, pretože stále viac ľudí používa tablety na surfovanie po internete.

Google tiež predstavil nový nástroj na vyhľadávanie Google Now, ktorý má pomôcť užívateľom nájsť na mobilných prístrojoch správnu informáciu v správny čas. Google Now bude súčasťou Jelly Bean. Niektoré prístroje, ako Galaxy Nexus, si budú môcť automaticky stiahnuť aktualizáciu nového operačného systému.

Google uviedol, že denne je teraz aktivovaných milión nových prístrojov so systémom Android. Pred rokom to bolo 400-tisíc prístrojov. Mimoriadne vysoký je tento rast v rozvíjajúcich sa krajinách ako Brazília a India. Android je teraz hlavným konkurentom operačných systémov, ktoré používajú prístroje iPhone a iPad, napísala agentúra AP.

Foto - SITA / AP

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Google, tablet

Diskusia (0 reakcií)