Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Google renovoval Earth. Poprechádzať sa dá po ešte detailnejšej planéte

19.04.2017, 15:13 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Na vyhľadanie ulice vo vedľajšom meste, kde robia tú dobrú pizzu, sú Mapy Google ako stvorené. Ak by sa však niekto chcel pred dovolenkou lepšie oboznámiť s cieľovou destináciu, viac mu dá Google Earth. Nevšedný 3D pohľad na svet dostal teraz vynovenú tvár a pár zaujímavých doplnkov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Google Earth si za 15 rokov od jeho spustenia vybudoval celosvetovú základňu fanúšikov. Takých, ktorým nestačili mapy, ale potrebovali glóbus s možnosťou si ho približovať a odďaľovať podľa potreby. Za tie roky pribúdali nové funkcie ako Street View s možnosťou virtuálne sa poprechádzať po miliónoch miest na Zemi, 3D modely reálnych budov a objektov po celom svete či možnosť nazoomovať sa až pod hladinu mora.

Najnovšia verzia pridáva ešte detailnejšie zábery takmer každého kúta Zeme od ulíc Londýna až po púšť Gobi. Aplikácia reaguje subjektívne svižnejšie.

Hlavnou novinkou je však nový prístup k objavovaniu krás našej modrej planéty. V ľavom rohu pribudli nové ovládacie prvky na vyhľadávanie, režim Cestovateľ, režim Skúsim šťastie, ukladanie objavených miest a ich zdieľanie. Známy potom dostane link, pomocou ktorého sa dostane presne na miesto, na ktorom vo virtuálnom svete stojíte.

Zdroj: Google

Nové Google Earth boli vo vývoji dva roky a internetový gigant pri nich spolupracoval s veľkými menami ako BBC Earth a National Geographic. Pripravili viac ako 50 rôznych príbehov na objavovanie, kam patria napríklad rôzne domovy vo svete alebo spoznávanie hôr. Efektné je napríklad prelietavanie nad miestami zapísanými do svetového dedičstva.

Každý tento príbeh obsahuje aj karty s informáciami, kde sa používateľ dočíta podrobnosti. Prípadne sa kliknutím na žltého panáčika po danom mieste popozerá v 360-stupňových záberoch.

Zdroj: Google

Zaujímavo vyzerá aj režim Skúsim šťastie. Jedným kliknutím Google Earth ukáže jednu z 20-tisíc náhodných destinácií na svete, ktoré sa dajú objavovať, prezerať 3D modely budov alebo sa poprechádzať po uliciach Melbourne. Google Earth, samozrejme, podporuje aj prezeranie cez okuliare na virtuálnu realitu, po novom aj s možnosťou vyhľadávania pomocou virtuálnej klávesnice.

Zdroj: Google

Vynovené Google Earth sú dostupné na webe cez prehliadač Chrome a na Androide. Postupne príde verzia pre ďalšie prehliadače a pre iOS. Samozrejme, sú kompletne bezplatné. Môžu sa tak stať skvelou učebnou pomôckou, ale aj zdrojom zábavy na stovky hodín. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Google, Google Earth, VR

Diskusia (0 reakcií)