Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google Stadia: Prichádza Netflix pre videohry

07.06.2019, 18:08 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Začiatkom roka Google predstavil svoje plány spustiť službu na streamovanie hier. Teraz už prezradil všetky potrebné podrobnosti, dostupnosť a cenu. Výrobcovia herných počítačov nadšení nebudú. Naopak, poskytovatelia internetového pripojenia si môžu mädliť ruky. Google Stadia spustí aj najnáročnejšiu novinku na akomkoľvek počítači, stačí dostatočne rýchly internet.

  • Tlačiť
  • 0

Tesne pred začatím najväčšieho herného veľtrhu E3 sa Google poponáhľal a naplno predstavil svoju prichádzajúcu streamovaciu službu Stadia. Hoci jej mnohí vravia Netflix pre videohry, je to technicky správne len z polovice.

Neprehliadnite

Stručne povedané, Google Stadia nebude ponúkať za mesačný poplatok tisíce hier zadarmo. Podstatou služby je, že na hranie už nepotrebujete konzolu ani počítač. Dokonca stačí aj tablet alebo smartfón. Hoci zatiaľ len model Google Pixel 3 a 3a. Zoznam podporovaných smartfónov sa má postupne rozširovať.

Google Stadia funguje tak, že si najprv zvolíte jeden z balíkov. Stadia Pro stojí 10 eur mesačne a za toto predplatné získate možnosť hrať hry až v 4K rozlíšení s rýchlosťou 60 fps a 5.1-kanálovým zvukom. Na hocijakom počítači alebo televízore si zahráte aj najnovší hit ako napríklad úplne nový a exkluzívny Baldur’s Gate 3, ale aj Mortal Kombat 11, Shadow of the Tomb Raider a veľa ďalších. Každý z týchto titulov si však musíte kúpiť. Ceny hier sú ako všade, teda okolo 40 až 60 eur za novinku.

Výhodou balíka Stadia Pro je, že na vybrané

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Google, Microsoft, Netflix, PlayStation, Xbox

Diskusia (0 reakcií)