Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google Stadia verbuje ďalšie hry, ale čaká ju náročný štart v novembri

01.09.2019, 10:00 | Michal Korec

Tento rok sa na veľkých herných konferenciách a výstavách objavil nový nádejný hráč – Google. Snaží sa infiltrovať celkom úspešne tak, že pred tým ako sa ukážu tradiční velikáni (Microsoft, Sony, Nintendo), ukáže niečo nové z pripravovanej platformy Stadia. Google vníma aktuálny čas ako ideálny na etablovanie konceptu streamovania hier. To znamená, že vám netreba konzolu, hry budete streamovat v reálnom čase do tabletu, smartfónu či TV. Táto púť začala ohlásením mena a konceptu na Game Developers Conference v San Franciscu, pokračovala oznámením termínu a cien za službu na E3 v Los Angeles a vyvrcholila v Kolíne na gamescome, kde pridala do zbierky nové hry.

  • Tlačiť
  • 0

Prvé štádiá pre Google Stadia

Sériu oznámení hernej platformy treba správne dávkovať a v tomto smere postupuje Phil Harrison, šéf projektu, ktorý kedysi kopal za herné divízie Sony i Microsoft, celkom tradičným spôsobom. Pri každej príležitosti odkryje kúsok, ale do plnej predstavy o tom, ako sa Stadia etabluje, ešte chýbajú tri mesiace.  

Neprehliadnite

Paralelne však netreba zabúdať, že Harrison má za posledných 10-12 rokov na konte viac neúspechov ako striel do čierneho – neslávny štart PS3, neúspešný rok v Atari, nič-moc skúsenosť s inou cloud službou Gaikai i tri roky v Microsofte, počas ktorého neodpálil veľmi zdatne Xbox One. Niežeby Phil bol úplne mimo, ale rád sa nechá uniesť a jeho vízie projektov preskakujú reálne možnosti. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Google, herný priemysel, Microsoft, PlayStation 4, Sony, Stadia

Diskusia (0 reakcií)