Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Herný Black Friday 2019 – kde kúpiť najlacnejšiu konzolu (a akú)?

27.11.2019, 16:05 | Michal Korec

Pozreli sme sa na zľavy aj z iného pohľadu. Možno plánujete pre partnera alebo potomka pod stromček hernú konzolu. Hoci sú na trhu prakticky len tri, v skutočnosti je výber oveľa širší. A v kombinácii s všakovakými Black Friday ponukami to môže byť labyrint. Tieto riadky pomôžu.

  • Tlačiť
  • 0

Tohtoročný herný Black Friday prináša zaujímavé zľavy, ale zároveň aj dilemy, do akej konzoly investovať. V prvom rade si môžete položiť otázku, či ešte investovať do PS4 alebo Xbox One, keď budúci rok má prísť PlayStation 5 a nový Xbox (Project Scarlett). Lenže prvé indície hovoria o vyššej cene 499 eur, ktorá pre príležitostných hráčov nebude akceptovateľná a zaplatia ju skôr early adopters a verní fanúšikovia Sony či Microsoftu.

Neprehliadnite

Zároveň nie je isté, že ak by obe konzoly boli budúci rok predstavené, či vôbec na Slovensko v roku 2020 prídu. Väčšie šance by sme dali príchodu konzoly od Sony. Aj PS4 prišla štyri týždne po debute v USA, zatiaľ čo Xbox One štartoval v novembri 2013, ale u nás až o 10 mesiacov neskôr. To by znamenalo, že očakávaný Microsoft Project Scarlett príde k nám až v roku 2021.

Ako na kúpu konzoly?

Aktuálne sú na trhu tri konzoly: líder generácie PlayStation 4, snaživý Xbox One a najnovší ťahúň Nintendo Switch. Prvé dve štartovali už v roku 2013 a ich základné verzie sa predávajú doteraz, ale výrobcovia im o pár rokov neskôr dopriali výkonnejšie modely PS4 Pro a Xbox One X.

Pre deti či rodinné hranie bohato postačia základné verzie, pre náruživých hráčov so 4K televízormi už dávajú zmysel aj novšie typy. PS4 a Xbox One sú rivali už šesť rokov, Nintendo sa pridalo s konzolou Switch v marci 2017, ale ide o iný typ. Graficky síce nie je taká výkonná, ale ponúka unikátne možnosti. Môžete si ju zobrať na cesty (je kompaktná) alebo rozložiť ovládače, takže si zahrajú napríklad dve deti naraz.

Ak nehľadíte na cenu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Black Friday, Nintendo, PlayStation, Xbox

Diskusia (0 reakcií)