Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kráska medzi počítačmi dostala asistentku Alexu

18.05.2018, 13:55 | Marián Biel | Marcel Schvantner

Už prvá generácia all-in-one (AiO) počítačov Envy Curved od HP vzbudila vlani pozornosť najmä pre nevšedný dizajn a zaujímavé doplnkové funkcie. Druhá generácia má ešte luxusnejší vzhľad, zvýšila výkon a pridala asistentku Amazon Alexa na ovládanie domácnosti alebo kancelárie.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

HP, Intel, smarthome

HP Envy Curved AiO 34 znie exoticky, ale v skutočnosti označuje hlavné charakterové črty. Ide o počítač všetko v jednom, v ktorom komponenty a obrazovka tvoria jedno zariadenie, konkrétne ide o zakrivenú obrazovku s uhlopriečkou 34 palcov.

Už pri prvom pohľade je jasné, že pomer strán displeja je ultra širokouhlých 21:9. HP zatiaľ nešpecifikoval rozlíšenie, ale veľmi pravdepodobne to bude 3 440 x 1 440 ako pri vlaňajšej generácii.

Zdroj: HP

Zaujímavosťou obrazovky je okrem extra tenkého rámika aj diskrétna webkamera, ktorá sa automaticky vysunie z vrchnej časti, len ak je to potrebné, napríklad pri spustení Skypu.

V čase, keď o aféry technologických firiem, ktoré sa k súkromiu používateľov stavajú dosť otázne, nie je núdza, je to vítaný detail.

Všetky komponenty sú uložené v pomerne tenkom podstavci. Ten je v druhej generácii vyhotovený z kombinácie hliníka na bokoch, textílie na prednej strane, ktorá schováva reproduktory a napodobeniny dreva.

Podľa výrobcu by bolo komplikované a zbytočne drahé, ak by použili dyhu z pravého dreva. Materiál má byť na pohľad aj dotyk na nerozoznanie od dreva. Z tej istej „dyhy“ je aj zadná strana zakriveného displeja.

Ako vlaňajšia, tak aj nová edícia má na ľavej strane podstavca časť určenú na bezdrôtové nabíjanie smartfónov a na pravej zasa efektné dotykové ovládanie hlasitosti.

HP Envy Curved AiO 34 je prvý all-in-one počítač so vstavanou asistentkou Alexa od Amazonu. Snáď asistentka Cortana od Microsoftu nebude žiarliť. Okrem kladenia otázok sa Alexa hodí napríklad na jednoduché ovládanie kúrenia alebo osvetlenia priamo od počítača.

HP Envy Curved AiO 34 vyzerá dobre aj v dizajnovej kanceláriiZdroj: The Verge

Nové sú aj interné komponenty, napríklad posledná generácia procesorov Intel Core i7 a grafická karta GeForce GTX 1050. Novinka sa hodí nielen na kancelársku prácu, ale aj základnú úpravu videa a fotografií či hranie stredne náročných hier.

Pribudol aj Intel Optane modul, čo je v podstate medzipamäť, ktorá výrazne zrýchľuje chod klasických pevných diskov. Nakonfigurovať sa počítač dá do 16 GB RAM.

Zdroj: HP

Pribudol piaty USB konektor. Okrem neho je v podstavci aj dvojica HDMI, USB-c Thunderbolt a čítačka pamäťových kariet. Nechýba Bluetooth, gigabitový ethernet a Wi-Fi.

Cena jedného zo subjektívne najkrajších počítačov zatiaľ nebola špecifikovaná a do obchodov dorazí v priebehu tohto roka. HP má v portfóliu aj 27-palcovú edíciu, ktorá ide do obchodov už v máji a štartuje na 1400 dolároch (okolo 1180 eur).

Zdroj: The Verge

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HP, Intel, smarthome

Diskusia (0 reakcií)