Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HTC pracuje na smartfóne pre Facebook

28.07.2012, 07:00 | mbl | pst

Mark Zuckerberg najal aj bývalých zamestnancov Applu a Palmu

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

facebook, HTC

Spoločnosť HTC aktívne spolupracuje s Facebookom na tvorbe smartfónu so špeciálnym operačným systémom, ktorý bude úplne prepletený s modrou sociálnou sieťou, tvrdí Bloomberg. Mark Zuckerberg už najal bývalých zamestnancov Applu a Palmu. Hlavným motívom pripravovaného projektu je zvýšiť podiel príjmov aj z mobilnej reklamy.

Bývalí zamestnanci Applu, ktorí sa spolupodielali na grafickom prevedení používateľského prostredia iPhonu a iPodu Touch majú teraz pre nového zamestnávateľa vyvíjať novú Facebook aplikáciu pre iOS. Terajšia, podobne ako aj tá na Androidoch má stále problémy so stabilitou a rýchlosťou, na čo sa používatelia sťažujú. A nie je ich málo. Viac ako polovica z registrovaných 900 miliónov používateľov Facebooku sa socializuje cez mobilné zariadenia. Bloomberg dodáva, že z vlaňajších príjmov firmy z reklamy v hodnote 3,15 miliardy dolárov nepochádzal ani dolár z reklamy v telefónoch.

Vývojári zo spoločnosti Palm zasa majú pre Facebook pracovať na nešpecifikovanom operačnom systéme, ktorý má pripravovaný smartfón poháňať. Podľa spomínaných ľudí z Palmu by sa dalo dedukovať, že pôjde o WebOS, ktorý bol kúpený spoločnosťou HP a neskôr poskytnutý ako open source. Pravdepodobnejšou alternatívou ale môže byť, že pôjde o upravený Android. Podobne, ako to urobil Amazon pri jeho tablete Kindle Fire, ktorý tiež používa svoj systém s androidovým jadrom.

V oblasti hardvéru má už Facebook za sebou prvé pokusy, dokonca tiež s taiwanským HTC. Model ChaCha predstavený presne pred rokom má hardvérovú klávesnicu, dotykový displej a samostatné tlačidlo na spustenie Facebook aplikácie. Pripravovaný model by mal byť oveľa viac „facebookový“. Spoločnosť HTC sa k novému partnerstvu zatiaľ nevyjadrila. Podľa Bloombergu mal byť Facebook mobil hotový už začiatkom budúceho roku, no HTC posunula termín, pretože sa chce sústrediť aj na iné projekty.

Situáciu ešte viac skomplikovalo štvrtkové vyjadrenie M. Zuckerberga, ktorý pri predstavovaní štvrťročných výsledkov firmy vyhlásil, že pre Facebook by "nemalo zmysel vyrábať vlastný telefón". Je pritom jasné, že sociálna sieť sa čoraz viac zameriava na vývoj pre mobilné zariadenia. Šéf firmy mohol vyjadrením myslieť napríklad to, že Facebook nechce vytvoriť vlastnú značku alebo vyrábať vlastný hardware.

Inými projektami ale istotne nebudú nové tablety so systémom Windows 8 RT. Microsoft nedávno zverejnil mená hardvérových partnerov, ktorí budú môcť vyrábať tablety s pripravovaným operačným systémom. Privilegovaní sú zatiaľ Samsung, Asus, Toshiba a Lenovo. HTC dostalo červenú kvôli tomu, že podľa Microsoftu nemá dostatočné skúsenosti s vývojom a predajom tabletov. Taiwanský výrobca má na trhu zatiaľ len jeden tablet, aj tak ale ide o pomerne prekvapujúce rozhodnutie, keďže doteraz boli vzťahy týchto dvoch firiem pozitívne. HTC ako jeden z mála robí modely telefónov nie len s Androidom, ale aj Windows Phone 7.5.

Ilustračné foto v článku - SITA, na titulke - Siliconangle

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy facebook, HTC

Diskusia (0 reakcií)