Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Huawei si môže vydýchnuť. Znova bude môcť nakupovať od amerických firiem

29.06.2019, 14:50 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Prešiel len mesiac a vyzerá to tak, že sa takmer všetko vráti do starých koľají. Americký prezident na summite G20 v Japonsku rokoval so svojim čínskym náprotivkom a témou, samozrejme, bol aj zákaz pre Huawei predávať, ale hlavne nakupovať na americkom trhu. Donald Trump zmenil názor a dovolí americkým firmám predávať softvér, čipy a ďalšie komponenty Huaweiu.

  • Tlačiť
  • 2

„Americké firmy môžu predávať svoje produkty Huaweiu. Hovoríme však o vybavení, pri ktorom nehrozí problém s národnou bezpečnosťou,“ povedal D. Trump. „Povedal som, že je to v poriadku, budeme pokračovať v predaji tých produktov, sú to americké firmy, ktoré ich vyrábajú. Mimochodom, je to veľmi komplexné,“ dodal.

Neprehliadnite

Médiám neposkytol veľa podrobností, navyše vyjadrenia amerického prezidenta je potrebné brať s rezervou. V najbližších dňom má zasadnúť americké ministerstvo obchodu a rozhodnúť či bude Huawei vyškrtnutý zo zoznamu firiem, s ktorými kvôli bezpečnostnému riziku nemôžu americké spoločnosti obchodovať.

Zatiaľ nie je jasné ako to konkrétne bude prebiehať a čo americký prezident myslel keď dodal, že dovolené bude predávať produkty, ktoré nepredstavujú bezpečnostné riziko. Tvrdené sklo Gorilla Glass od newyorskej firmy Corning pre smartfóny asi nie, ale čo ďalšie komponenty, ktoré sa využívajú napríklad pri budovaní 5G siete?  

Zdroj: Gettyimages.com

Je možné, že zabral lobbing amerických firiem, ktoré týmto zákazom prišli o veľkého zákazníka. Konkrétne 11-miliardového. Za toľko Huawei vlani nakúpil komponenty od amerických dodávateľov. Zrušenie zákazu sa má týkať aj

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy 5G, Android, Čína, Google, Huawei, Trump