Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hrá o čas. Huawei pracuje na vlastnom „Androide“ 24 hodín denne

13.06.2019, 12:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Prešiel takmer mesiac od začiatku veľmi zlovestného obdobia pre čínsky Huawei. Technologický gigant sa dostal na black list spoločností, s ktorými nesmú americké firmy spolupracovať bez vládneho povolenia. Partnerstvo s čínskou značkou prerušil aj Google. Znamená to, že budúce smartfóny Huawei prišli o licenciu na plnohodnotný Android, aplikácie Googlu, ako je Gmail a YouTube, ale i prístup do e-shopu s mobilnými appkami Google Play.

  • Tlačiť
  • 2

Aj keď vyjednávania o zrušení zákazu Trumpovej vlády pokračujú, Huawei sa vo veľkom pustil do plánu B. Volať sa má Ark a pracuje na ňom desaťtisíc vývojárov v trojitých zmenách. Popritom sa firma snažia nalákať tvorcov populárnych aplikácií, aby svoje diela predávali aj v jej obchode s appkami.

Dvojaký problém

Aféra Huawei bola od začiatku komplikovaná a každým dňom sa zamotáva. V hre nie je len zrušenie predaja mobilov „nejakej“ značky. Huawei sa v posledných rokoch v rebríčku dodávateľov smartfónov prebojoval na striebornú pozíciu, po Samsungu je druhou najpredávanejšou značkou na svete.

Neprehliadnite

Okrem toho, Huawei sa stal tiež trendsetterom v oblasti nasadzovania 5G technológií pre mobilné siete. Umožnia ešte rýchlejšie sťahovanie dát, ale aj online pripojenie miliónov smart home a smart city zariadení alebo samojazdiacich áut. Čo je sféra, od ktorej sa očakávajú miliardové tržby.

Hypoteticky môže byť 5G aj kľúčom k možnosti sledovať alebo aspoň vypnúť strategické platformy v danej krajine. Čo mal byť hlavný dôvod zapísania Huaweia na zoznam „nežiadúcich“ firiem.

Pre čínsku firmu to predstavuje dvojaký problém. Po prvé, nemôže 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy 5G, Android, Čína, Google, Huawei, obchodná vojna, Trump