Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Huawei predal milión smartfónov série Mate 30 za prvé tri hodiny. Zatiaľ bez Európy

30.09.2019, 19:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

V týchto dňoch by mohol do našich obchodov doraziť Mate 30 Pro. Nová vlajková loď od Huawei mala premiéru v Mníchove pred dvoma týždňami. Zatiaľ však nikto nemá ani potuchy, kedy a či vôbec na európsky trh dorazí. Môže za to aféra medzi USA a Čínou. Výrobcu aj zákazníkov to môže mrzieť o to viac, že to vyzerá na jeden z top smartfónov roka.

  • Tlačiť
  • 0

Pretrvávajúca obchodná vojna medzi dvoma ekonomickými veľmocami môže mať prvú obeť, ktorá priamo ovplyvní aj bežného spotrebiteľa. Minimálne takého, ktorý mal zálusk na technologickú novinku od tejto značky. Spomínaný zákaz amerických firiem spolupracovať s Huaweiom sa týka aj Googlu.

Neprehliadnite

V Číne sa mu darí

Séria Mate 30 bola síce predstavená úplne rovnako ako jej predchodcovia po minulé roky s ukážkou nových technológií a funkcií, dokonca nechýbala ani cena v eurách, ale už bez dátumu spustenia predaja. Mate 30 a Mate 30 Pro sú totiž postavené na takzvanej open source verzii Androidu a nemajú predinštalované Google aplikácie, vrátane obchodu Google Play.

Všetky farby Mate 30 ProZdroj: Huawei

Hoci sa tieto aplikácie dajú veľmi ľahko ručne doinštalovať, pri mobile za tisíc eur to bola stopka, ale nie na domácom trhu, kde sú smartfóny bez Google služieb a aplikácií štandard. Huawei začal v Číne predávať svoju novinku minulý štvrtok a zatiaľ to vyzerá na veľký úspech. Pochválil sa, že za jednu minútu predaja cez ich web sa predalo série Mate 30 v hodnote pol miliardy jüanov (v prepočte okolo 64 miliónov eur).

Podľa lokálnej ceny nových smartfónov to znamená, že za minútu ich predali od

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Čína, Google, Huawei, Huawei Mate 30 Pro, USA

Diskusia (0 reakcií)