Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hyperloop rozšíri v Nemecku pohľad z okna vlaku

29.07.2016, 11:45 | Marián Biel | © 2016 News and Media Holding

Ultrarýchle cestovanie Hyperloopom nie je len o rýchlosti ale aj o celkovej zmene návykov. Má priniesť nové technológie ako sú výroba elektrickej energie pomocou solárnych panelov na trati, inovatívny systém platenia za cestu alebo aj okná s rozšírenou realitou. Prvýkrát sa majú objaviť v nemeckých vlakoch.

  • Tlačiť
  • 1

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT), úplne iná firma než Hyperloop One, ktorá už má za sebou prvý verejný test systému ale momentálne sa trápi so žalobami medzi zakladateľmi, pokračuje v nadväzovaní strategických partnerstiev. Najnovšie s najväčším vlakovým prepravcom v Európe – Deutsche Bahn. Idú spolu vytvoriť „inovatívny vlak“.

Neprehliadnite

S technológiou Hyperloop a kapsulami v podtlakových tubách to nemá nič spoločné. Projekt počíta s úpravou štandardnej vlakovej súpravy. Osadená bude ale oknami s integrovanou rozšírenou realitou. Je to jeden z technologických bodov, na ktorých stavia HTT svoj Hyperloop. A tiež buduje dôveryhodnosť u svojich budúcich zákaznikoc. Aj na Slovensku, kde má stáť prvá Hyperloop trať z Bratilavy do Viedne.

Cestujúci uvidia krajinu okolo seba. Ale zároveň sa bude zobrazovať grafická vrstva ovládaná dotykovo, ktorá má informovať, poučiť a zabaviť. Napríklad aké mesto či pohorie je v diaľke, aké je práve počasie, polohu na mape a podobne. Systém rozpoznáva oči cestujúceho a tomu prispôsobuje uhol zobrazenia.

Zdroj: Hyperloop Transport Technologies

Partnerstvo v tejto podobe sa dalo predpokladať. Technológiu pre HTT vyvíja firma RE’Flekt z Mníchova. Výkonný riaditeľ Dirk Ahlborn je pôvodom Nemec. A navyše Deutsche Bahn sa na tomto „inovatívnom vlaku“ bude podieľať aj ako investor. Projekt má byť možný další spôsob monetizácie vývoja Hyperloopu. Doposiaľ funguje len ako crowdsourcing. Projekt okrem AR okien bude zahŕňať aj inovatívny systém platieb a rezervácií.

Prvý vlak s Hyperloop oknami sa má na koľaje dostať už začiatkom budúceho roka. 

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Hyperloop, Hyperloop Transportation Technologies, rozšírená realita