Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

iPhone 11 má byť pre masy. Výbavu má ako o polovicu lacnejší konkurenti

11.09.2019, 20:25 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

História sa opakuje. To, čo sme zažili vlani pri uvedení iPhonu XR a XS, sa v upgradovanej verzii stalo aj teraz pri premiére iPhonu 11 a 11 Pro. Aj to môže stačiť na to, aby sa práve podradnejší hliníkový model stal predajným hitom.

  • Tlačiť
  • 0

Aby sme neboli až takí tvrdí, hoci je iPhone 11 z hliníku a nie ocele, stále ide o prémiovú konštrukciu. Teraz dokonca s ešte vyššou úrovňou odolnosti voči vode a prachu. Ak ste sa tešili, že obaly a príslušenstvo z XR budú pasovať aj na túto novinku, ktorá ma na desatinu milimetra totožné rozmery, môžete byť sklamaní. Všetko síce sedí, ale výrez pre zadný fotoaparát je úplne iný. Sú tam už totiž dva.

iPhone 11 s novým procesorom A13 Bionic je aj pre hráčovZdroj: Apple

Neprehliadnite

Podobne ako pri iPhone 11 Pro kamera je hlavné eso v rukáve aj tejto lacnejšej novinky. Fotoaparáty majú úplne rovnaké. Primárny 12 Mpix s clonou f/1.8 a optickou stabilizáciou aj 12 Mpix ultraširokouhlú kameru. Oželieť treba len tretí fotoaparát s dvojitým optickým priblížením. iPhone 11 tiež nahráva 4K 60fps video, tiež vie počas nahrávania plynule prechádzať z jednej optiky na druhú a tiež má 12 Mpix prednú kameru so 4K 60fps videom.

Zdroj: Apple

Práve fakt, že fotoaparáty sú takmer rovnaké, môže znamenať, že lacnejší brat bude v predajoch napádať práve svojho drahšieho súrodenca. Dokonca aj vo výkone sú si rovnaké. iPhone 11 poháňa nový procesor Apple A13 Bionic. Len operačná pamäť nie je 6, ale 4 GB. Takmer rovnakú majú aj výdrž batérie, ktorej kapacita sa mierne zvýšila. V balení je 18W rýchlonabíjačka.

Smutné dosť je, že aj

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Apple, iOS, iPhone 11

Diskusia (0 reakcií)