Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

iPhone 11 Pro v mnohom mešká. Videotvorcov ale nadchne

11.09.2019, 10:36 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Ak niekto pravidelne sleduje predstavenia nových iPhonov, musí uznať, že tento ročník bol pomerne diétny. Takmer všetky informácie boli známe už pred uvedením a fakty nepriniesli žiadne bombastické inovácie. To však neznamená, že iPhone 11 Pro a 11 Pro Max sa nebudú predávať ako teplé rožky.

  • Tlačiť
  • 2

Od nových smartfónov od Applu netreba čakať nič unikátne. Mnohé funkcie či technológie predstavené pri iPhone 11 Pro a 11 Pro Max si používatelia modelov konkurenčných značiek užívajú aj viac ako rok. Ako však poznáme Apple, jeho stratégiou nie je byť prvý, ale najlepší.

Je tak možné, že hoci trojitý fotoaparát ponúka napríklad 300-eurový Samsung Galaxy A7 predstavený presne pred rokom, iPhone 11 Pro bude v kvalite fotografií a videí úplne iná liga.

Neprehliadnite

Aby sme boli objektívni, najlepšie bude opísať tieto dva nové prírastky do portfólia Applu s ich predchodcami, čo majú rovnaké a čo sa zlepšilo alebo pribudlo oproti iPhonu XS a XS Max.

Odlišné a pritom rovnaké

Najprv dizajn. Ten je prakticky úplne rovnaký. Všetky tlačidlá sú na rovnakom mieste, rovnaká je uhlopriečka displeja aj hrúbka rámu okolo neho a tiež výrez v jeho vrchnej časti. Rovnaké sú len do takej miery, aby vyzerali familiárne, ale nové kryty a iné príslušenstvo ste si museli kupovať aj tak.

Nejaký ten milimeter v šírke, dlhšie a hrúbke tam nájdete. Pripraviť sa treba aj na vyššiu hmotnosť. 11 Pro má 188 gramov a 11 Pro Max dokonca 226 gramov, teda ešte o 18 gramov viac ako už dovtedy jeden z najťažších smartfónov na trhu XS Max.

Zdroj: Apple

Apple ako jeden z mála pochopil, že neustále čistenie luxusného mobilu od odtlačkov prstov po čase omrzí a tak 11 Pro aj 11 Pro Max majú matnú povrchovú úpravu. Odolnejšie má byť aj krycie sklo a tiež celá konštrukcia, ktorá pol hodinu vydrží pod hladinou už v hĺbke až štyri metre. Ale ten kryt bude aj tak asi rozumná voľba pri mobiloch za tieto ceny.

Obrazovka je rovnaká, čo sa veľkosti a rozlíšenia týka. Inžinieri sa však pohrali s ďalšími parametrami a zvýšili jas na 800 nitov (1 200 nitov pri HDR scénach) a kontrast sa vyšplhal na 2 000 000:1. Inak povedané, iPhone XS mal výborný

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy 4K, Android, Apple, Huawei, iOS 13, iPhone 11 Pro, Samsung