Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

IT firmy: Informatizácia sa príliš veľa kritizuje, hovorme aj o pozitívach

31.03.2017 | Jozef Andacký

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

31.03.2017 | HromBlesk

Tak potrebujete dobré PR IT firmy?? Lebo keby nabehli normálne súťaž tak by Vám klesli marže??? Ak sa chcete očistiť zajtra zverejnite ktoré firmy posielaju do daňových rajov mesačne poplatky za akože zdrjové kody, alebo za licencie za SW...poznám firmy a to sú malí hráči...čo posielajú 150 TEUR mesačne..... možno firme, ktorá dáva takú super dividendy nášmu fešákovi na ministerstve...

31.03.2017 | Michal Rybárik

Pan Lelovsky, kym bude jedna cast vyznamnych hracov v IT vykradat statnu / eurofondovu kasu, a druha bude bazlivo mlcat aby nedostala po nose a mohla sa tiez trochu napapat, tak to bude cele nanic. Ziadne pozitivne reci ani ine potemkinovske dediny tomu nepomozu. Pozitivne reci nevyliecia nador ani v ludskom tele, ani v IT sektore.

01.04.2017 | maugli2

Najlepšie sa pozitíva hľadajú tak, že mi pomáhajú v každodennom živote. Takých je ale málo. Skôr sú tu tie opačné. Vrcholom je elektronický obchodný register, ktorý ani po možno 15 rokoch nie je použiteľný na právne účely, nevedno prečo. No a potom prídete na políciu prihlásiť firemné auto a pýtajú od vás výpis z OR. Dáte im 5-ročný, no oni hovoria že nie, musí byť nie starší ako 3 mesiace. Pritom sa to v zákone vôbec nehovorí. Zákon hovorí o platnom výpise,t.j. ak sa posledný zápis robil aj 10 rokov dozadu, je 9 ročný výpis z OR platný, lebo sa zhoduje s aktuálnymi datami. Nakoniec sa dozviete, že to je usmernenie z ministerstva (ministerstvo môže vykladať zákon?? zaujúmavé!!) Tí ľudia sú v stave právneho bezvedomia a je samozrejme, že nás budú sekírovať, aby ukázali, že ich je treba. Lebo keby sa zaviedla aspoň nejaká úroveň elektronizácie, tak musia prepustiť 300 tis. zamestnancov (potenciálnych voličov) z existujúcich 400 tis. Takže sa môžeme trápiť ďalej....

01.04.2017 | EuroSMS

Keby bol softver napisany pre ludi, bol jednoduchy na pouzivanie, ale aj na vyvoj, isli by ho mladi studovat. Pokial vsak kazdodenne bojoju s updatami, restartami a v kazdom programe sa uklikaju k smrti, veci nefunguju, tak verte tomu, ze klesajuci zaujem o informatiku bude ovela vyssi, amaterov a diletantov v IT bude hufne pribudat. Darmo budu ponuky astronomickych platov. Odpor k nefungujucim webom, komplikovanym postupom, neprehladnym softom je ovela vacsi, ako zaujem sucasnej generacie cely zivot sa trapit studiom novych verzii a cumiet 16 hodin denne do pocitaca. Zabudnite, tadeto cesta nepovedie. Nutit mladych studovat techniku a IT? Nehrozi. Desiatky rokov vyrobca Win. a podporovatelia valcuju vsetko, co pride do cesty, nech sa paci zožať, co sa zasialo.

04.04.2017 | LPB

+
Presne tak. Keď MS neustále hnojí svoje produkty, celá pyramída aplikácií sa raz zosype. Človek zabije viac času neustálym updatovaním/upgradovaním a riešením chybových hlášok kvôli nekompatibilite, ako samotným programovaním. Dnes som chcel ODinštalovať jeden čerstvo (a vraj úspešne) nainštalovaný produkt MS a on na mňa vybafol, že NEmám kompatibilný SW/HW. Na ODINŠTALOVANIE!
A ešte horšie na tom celom je, že "open" alternatívy sú na tom podobne.
Hlavne že na všetko máme mamutie knižnice, nekonečno alternatív a polotovarov, more ľahulinko (znova)využiteľných a modifikovateľných objektov, šablón... internet plný odborných fór s opakujúcimi sa nefunkčnými návodmi na riešenie... Aký krásny/jednoduchý bol svet pred 30+ rokmi...

01.04.2017 | peter fodrek

Problem je, ze IT vfirmy vedu ekonomovia a nie technici a este aj su Ti ekonomoia sprosti, chcu zisk za nic- chcu by priekupnikmi, aj ked to volaju anglickym prekladom slopva priekupnik slovom reseller.

Mali by pocuvat studentov IT, 46% uprednostni osobnostny royvoj a modernsot technologie pred platom. V CR to vedeli v roku 2011.Tych 46% Je to p rvy raz viac ako prensost platu 43% u nas.

Zo zhruba stovky prítomných študentov v hľadisku zahlasovalo cez Sli.do 46 percent za prácu v startupe, 43 percent v korporácii a zvyšní by chceli po škole pracovať vo verejnej správe.

„Nemá význam ísť pracovať do niečoho, čo umiera, osobne to radšej budem skúšať napríklad vo firme Exponea ako napríklad v bankách,“ hovorí Michal Dolnák, ktorý tri roky študuje informatiku.

„Uchádzači už vôbec nepočúvajú na argumenty typu dlhoročná tradícia, stabilné postavenie na trhu či prínos pre spoločnosť. Zaujíma ich, či budú chodiť na konferencie, aké školenia dostanú a či budú pracovať s najnovšími technológiami,“ hovorí Marcel Hamza z HR tímu Východoslovenskej energetiky Holding.

„Chcem sa dostať do firmy, kde budem môcť skúšať, skúšať a skúšať, celú oblasť, ktorá ma zaujíma čo najdôkladnejšie obsiahnuť a získať vysoký stupeň odbornosti, ktorý ma posunie vyššie,“ dodáva piatak softvérového inžinierstva Martin Žalondek.

IT študenti firmám: Ak nás chcete, umožnite nám odborne rásť

30.03.2017

https://www.etrend....

a ten odborny rast u priekupnikov nie je..


Ale to uz je zname n-rokov

Proč dnes lidé v IT tak často mění práci?
Klára Antošová, 11. květen 2011

Stále platí, že nejčastějším rozhodovacím faktorem jsou finance. Kandidáti se často porovnávají s kolegy, či spolužáky a lehko zjistí, zda jsou na nebo pod úrovní platové úrovně. V mnoha případech je to tak, že plat, který si domluví při nástupu na danou pozici se hýbe jen jednou ročně a to často jen o míru inflace. Opět se vracíme ke zvykům z roku 2008, kdy změna pracovní pozice u ICT specialisty znamenala nárůst platu o 10 – 20%. Nižší finanční ohodnocení lze vykompenzovat jinými výhodami, jako například možnost pracovat home office.

Pro zaměstnance je důležitá možnost rozvoje a profesního růstu.


Technicky zdatní lidé oceňují možnost rozvoje, profesního růstu a možnosti poznávat ty nejnovější technologie. Pokud mají pocit, že jejich současný zaměstnavatel technologicky nejde s dobou snaží se udržet krok dynamického trhu sami. Využívají informací na internetu. V některých případech ale touha po „ošahání“ nové technologie je tak silná, že se poohlídnou po firmě, která novinky již používá. Často to není jen o technologiích, ale i atraktivnosti projektů či klientů.
http://www.itbiz.cz...

05.04.2017 | Niless

Hmmm a to ake uspechy v informatizacii mam pochvalit? Ako obcan cez PC viem akurat vyplnit danove priznanie a teoreticky aj odoslat danovemu uradu. komunikacia so Socialnou poistovnou? Ani tuk. Kataster? Maximalne vypis z LV. Miestne urady? Ani obraz ani zvuk max. vytlacit tlacivo na nejaku obludnu ziadost.. Zdravotna poistovna? PAR ZIADOSTI a prehlad uhrad zuctovanie radsej robi poistovna sama.Moja zdravotna Dokumentacia je hudba buducnosti. A kazdy urad opakovane pozaduje informácie. Za 1 mld. € by som ocakaval viac muziky, minimalne usporu v zbere a sorave tychto informacii alebo cez pridanu hodnotu ktoru tie infornacie poskytnú. Inak ta infirnatizacia nema vyznam. A najma tu chyba vizia co chceme, ako to urobime. Ale ako je davnejsie zname IT je pole neorane, ludia tomu nerozumeju a daju sa tam utrati velke peniaze bez nejakej kontroly a tlaku verejnosti. Ak by banky ci ine sukromne subjekty dnes ponukali take IT servis ako stat, nezarobili by ani na slanu vodu.
Apropo povedat nahlas hovorme o pozitivach informatizacie moze hovorit iba clovek ktory tomu nerozumie alebo mu sucasny stav vyhovuje.

05.04.2017 | LPB

+ (snáď okrem tej vízie)
Hlavne že do škôl sme natlačili techniku, ktorá je využívaná na 15-20%. Keď čítam o tých "super" mobilných aplikáciách rôznych "startupov"... produkty našich škôl. A úradov ako NUCEM... na čele s impotentným ministerstvom. Na to, aby odstránilo nejakú konkrétnu byrohovadinu, potrebujú KONCEPCIU na 20+ rokov...