Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Samsung prichádza so zvislým televízorom. Na čo nám bude?

07.01.2020, 14:35 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Veľtrh CES (Consumer Electronic Show) si Samsung vybral na prezentáciu toho, čo bude tento rok považovať za správnu cestu v oblasti televízorov. Prím má hrať 8K rozlíšenie. Ako to bude s obsahom pre tak vysoké rozlíšenie? Okrem toho ukázal aj rotujúci televízor odporujúci starému syndrómu vertikálnych videí.

  • Tlačiť
  • 0

Dizajn je záležitosť, ku ktorej pri televízoroch pristupuje Samsung asi najintenzívnejšie. Skúšal to so všakovakými stojanmi a zakrivenými obrazovkami. Tiež veľmi efektná je ich séria Frame, ktorá dokáže premeniť televízor na obraz.

Novinka z najväčšieho veľtrhu spotrebnej elektroniky na svete konanej každoročne v januári v Las Vegas na to ide presne naopak a rámik (z angl. the frame) takmer eliminuje. Presnejšie je jeho hrúbka len 2,3 mm. Samsung svoju novú obrazovku preto nazýva Infinity display.

Neprehliadnite

Obraz zaberá 99 percent plochy televízora aj vďaka tomu, že mriežka reproduktorov je implementovaná do bočných hrán televízora Samsung Q950. Ten je celkovo hrubý len 15 mm. Aj napriek tomu by zvuk nemal byť nijako podpriemerný. Rovnako ako výkonný procesor a vylepšená umelá inteligencia pomáha robiť obraz krajší a hlavne sa stará o upscaling zo 4K alebo full HD, aj zvuk má takúto pomoc.

Samsung Q950ST nemá takmer žiaden rám okolo obrazovkyZdroj: Samsung

Konkrétne ide o funkciu Object Tracking Sound Plus, ktorý dokáže detegovať kde na obrazovke je zdroj zvuku ako napríklad rozprávajúci herec alebo prechádzajúce auto a podľa toho imituje aj intenzitu a smerovanie zvuku.

Technicky ide o QLED panel s 8K rozlíšením a je to prvá ukážka pripravovaného radu, ktorý sa má tento rok rozširovať.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 8K, CES 2020, Samsung

Diskusia (0 reakcií)