Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jelly: Najmenší 4G Android smartfón za menej ako stovku a s trojdňovou výdržou

05.05.2017, 18:10 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Už pár rokov je trend jasný, smartfóny sa zväčšujú. Bežným štandardom sa stala uhlopriečka aj viac ako päť palcov a mnohí s nostalgiou spomínajú na staré dobré kompaktné mobily. Riešením môže byť Kickstarter projekt Jelly, miniatúrny smartfón s plnou výbavou, ktorý vojde aj do toho najužšieho vrecka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Ak niekto vyžaduje kompaktné rozmery a chce čo najmenší smartfón, nemá v dnešnej dobe veľa na výber. Na um príde napríklad Xperia X Compact alebo iPhone SE. Aj tie majú 4,5, respektíve 4-palcové displeje a stále môžu byť pre niekoho priveľké.

Presne takýto dopyt sa snaží vyplniť čínsky start-up Unihertz, ktorý na Kickstarteri spustil kampaň na financovanie jeho mikro smartfónu Jelly.

Nevšedný projekt zaujme kombináciou rozmerov, výbavy a ceny. V prvom rade je to plnohodnotný smartfón vybavený štvorjadrovým procesorom s taktom 1,1 GH, 1GB operačnej pamäte a 8 GB na ukladanie dát. Jelly Pro má 2GB RAM a 16 GB internú pamäť.

Miesto sa našlo aj pre dva sloty pre SIM karty a tretí slot pre pamäťovú kartu, GPS, Wi-Fi, Bluetooth. Na zadnej strane je 8 a vpredu 2 Mpix fotoaparát. Podporuje LTE (aj 800 Hz) a beží na systéme Android 7.0 Nougat. Jednoducho úplne štandardná stredná trieda.

Zdroj: Unihertz

To najdôležitejšie sú ale rozmery. Tvorcom sa podarilo všetky komponenty vtesnať do tela veľkosti 92,3 x 43 x 13,3 mm a s hmotnosťou len 60,4 gramov. Oblý mobil z plastu je osadený 2,4-palcovým displejom s rozlíšením 432 x 240 bodov. Niečo ako Symbian kúsky z roku 2009. Kombinácia malého displeja a 950 mAh batérie má znamenať výdrž na jedno nabitie nadštandardné tri dni.

Neprehliadnite

Jelly mal pláne vyzbierať 30 000 dolárov. V čase písania tohto textu sa záujemcovia poskladali na desaťnásobok tejto sumy. Pritom do konca kampane ostáva ešte mesiac. Podľa plánov by sa prvé kusy mali k majiteľom dostať koncom leta. Na výber je biela, svetlomodrá a čierna farba.

Zdroj: Unihertz

Cena pre tých najrýchlejších bola 59 dolárov, respektíve 75 dolárov za verziu Pro. Momentálne sa dá „investovať“ 79 dolárov, respektíve 95 dolárov za verziu Pro. Prípadne o trochu lacnejšie vychádza objednávka dvoch a viacerých kusov naraz. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Kickstarter

Diskusia (0 reakcií)