Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kirby, Monster Hunter, Disney Art Academy – 3DS hity na leto

24.07.2016, 17:00 | Michal Korec

Zadržte Pokémon mániu do polovice novembra na regulárny diel Pokémon Sun/Moon – vtedy sa budeme tešiť z plnohodnotného pokračovania a desiatok hodín zábavy, ktorú si užijeme v teple domova. Toto leto má Nintendo pomerne silný line-up noviniek, ktoré dávkuje postupne a všetky sú na trhu. Potešia sa milovníci behačiek, sekačiek i malé deti.

  • Tlačiť
  • 0

Monster Hunter Generations - ťažká taktická akcia

Jedna z najťažších hier a jeden z klenotov handheldového hrania, hoci pár dielov nájdete v obývačke. Monster Hunter sa považuje za jeden z titulov, ktorý pomohol Sony presadiť sa v ére PSP a keď ho Vita nezískala, túto generáciu zase vyhralo 3DS. Je to presne hra, ktorá zosobňuje japonskú náturu neustáleho makania, grindu a opakovaných úloh, ktorými sa síce nedostávate k dokonalosti, ale ťažším nepriateľom i väčším výzvam.

MonHun GenerationsZdroj: Nintendo

MonHun Generations navyše do série vlieva nové prvky, ktoré zjednodušujú prosté úkony. Štart je približne rovnaký: hrdina príde do regiónu, kde zúria beštie a treba ich preriediť. Vydáte sa na lov, v prírode nachádzate miesta s potrebnými predmetmi (môžete sa sem vrátiť po ďalšie dávky), jednotlivé zvery sa snažíte chytiť či skántriť, aby ste z nich získali ešte vzácnejšiu korisť, ktorá vám poslúži na tvorbu lepších zbraní. A keď získate lepšiu výbavu, môžete loviť čoraz väčšie kúsky, kým sa nedostanete k najväčším bossom. Ten funkčný model sa drží už viac ako 10 rokov, autori ho obohatili o automatický zber surovín naraz, inak sa brodíte podobnými prostrediami a výzvami ako v minulých hrách.

Rozdiel tkvie v detailoch a viacerých rozšíreniach. Namiesto jednej dediny tu máte až štyri, čo zvyšuje pestrosť misií a úloh. Súčasne získate nové štýly, čo výrazne zvyšuje možnosti a zameranie bojovníkov. MonHun mal 14 povolaní podľa zbraní, takto počet štýlov násobne rástol a autori vám hádžu do cesty ľstivých nepriateľov, ktorých porazí iba pár kombinácií. Pre hráča to znamená ešte viac kombinovať a mať takticky lepšiu prípravu na boj. Pre nováčikov je Monster Hunter Generations najprístupnejším dielom série, má prehľadnejšie menu, efektnejšie zbrane i celkový boj. Stále je to tuhá hra pre bežných hráčov, ale systém prepracovaný do detailov.

Kirby: Planet Robobot - malá guľka na skákacej misii

Behačka Kirby skáče z jedného systému Nintenda na ďalší - a nový diel na 3DS prináša sci-fi nádych. Doručí všetky spoľahlivé súčasti série - Kirby je ikonický hrdina s úžasnými schopnosťami meniť sa na iné formy, ktoré môže hráč využiť pri zdolávaní prekážok. Napríklad ich dokáže zhltnúť, nafúknuť sa do megarozmerov alebo získať ich špeciálne vlastnosti a rozšíriť svoje možnosti. Pre veteránov série sú určené aj novinky ako možnosť otráviť oponentov alebo stať sa doktorom a šúpať rozličné lieky po skupinách nepriateľov. ESP je už mocný záblesk, pri ktorom Kirby zmizne a potom sa znova objaví. A určite si obľúbite aj Jet Kirbyho, ktorý vie pohltiť veľké množstvo energie a vymrštiť sa vpred ako silný náboj. V hre je viac ako 20 foriem, variabilita je zaručená a hlavná kampaň skončí skôr ako sa vám zunujú.

Kirby Planet RobobotZdroj: Nintendo

Kirby má tradične nižšiu obtiažnosť ako Mario či iné behačky, čo je veľké pozitívum pre nenáročných hráčov. Súčasne má prepracovaný dizajn levelov a aj tentokrát sa hrá s prekážkami a puzzle možnosťami levelov. Jeho prepojenie na jednotlivé vlastnosti, ktoré si meníte a používate podľa potreby je naďalej účinné a navyše sa tu tlačia aj väčšie prvky. Robotický oblek Robobot Armor umožňuje položiť Kirbyho do mecha a nechať kráčať cez levely, aby čelil aj väčším nepriateľov, zdvíhal ťažké predmety a najmä porazil väčších nepriateľov. Tým získava hra väčší rozmer a robotická deštrukcia sa postupne dostáva aj k veľkým bossom. Autori navyše našli správny konsenzus medzi základnou porciou hrateľnosti a novým mechaštýlom.

Disney Art Academy - obkreslite si Mickeyho

Nenápadný titul spadá do dlhoročnej série Nintenda - Art Academy. Náplň vám odhalí priamo názov - vašou úlohou je absolvovať akadémiu, v ktorej sa budete učiť kresliť, vyfarbovať a tvoriť postavičky z produkcie Walta Disneyho. Hlavnou porciou hry je tucet lekcií, kde sa postupne učíte nielen kresliť, ale aj jemné nuansy typu správne vyfarbovanie, tieňovanie či voľba správnych tvarov. Hoci sa zdá, že Disney Art Academy je iba virtuálna omaľovánka, práve mód postupného učenia na rozličných postavách ukazuje, aké náročne je kresliť istú postavičku, že je rozdiel medzi princeznou, junákom či zloduchom v štylizácii a ďalšie tipy. Nikdy by ste si nepomysleli, ako treba používať farby.

Po absolvovaní akadémie sa môžete pustiť do ďalšieho dôležitého módu: voľného kreslenia podľa svojej chute. Tu si môžete jednak zobrať črty nejakej postavičky alebo ísť dokonca úplne od nuly a prázdneho papiera. Keď už poznáte techniku, môžete zapojiť aj iné nástroje alebo skúsiť skeče, čiernobiele varianty a iné vychytávky. Potom už ostáva iba jediná podstatná súčasť - ako ukázať svoje diela iným hráčom? Cez Miiverse a interné siete. Disney Art Academy v tomto smere trošku zaostáva, takže je vhodný ako hra pre kreatívne deti. V tomto smere spĺňa predpoklady a hoci využíva skôr nové postavičky ako tie klasické, súčasné deti si ju obľúbia.

Teddy Together - starajte sa o medvedíka

Starať sa o virtuálneho miláčika nie je jednoduchý cieľ videohier, ale Nintendo ho hýčka od čias Nintendogs. Po vzore komédie Ted sa aj Teddy v tejto hre stane živou postavou a vy sa oňho máte starať. Na hru je dokonca nalepený príbeh, ktorý štartuje získaním balíčka s medvedíkom a magickým kľúčom. Keď sa medvedík k vám obráti a začne komunikovať, vytvára sa puto medzi hernou postavou a medvedíkom - titulný Teddy Together. Keďže hra je štylizovaná do podoby rozprávky na dobrú noc, jej epizodické rozprávanie je pri 3DS ideálne využité - fragmenty príbehu sa nedajú ani hltať naraz, skôr postupne, čo zaručí, že dieťa nie je od hry závislé.

teddy-togetherZdroj: Nintendo

Herná náplň je zrejmá: medvedík má požiadavky na vašu starostlivosť. Chce, aby ste ho kúpali, kŕmili, vybrali mu pekné oblečenie. Hra núka desiatky kusov oblečenia: tričká, topánky a doplnky. Rovnako si užijete švandu s jedlom, ktoré je už prepojené na rozličné minihry. Môžete variť, čo zahŕňa nielen prípravu jedla, ale aj jeho podávanie: občas treba fúkať do mikrofónu a chladiť jedlo, inokedy dať bacha na ingrediencie. S medvedíkom môžete hrať aj ďalšie minihry, chodiť do obchodov a relatívne výživne je spracovaná aj práca v záhradke.

Teddy Together je vzácna hra a môže byť prvotina na 2DS/3DS pre najmenšie deti. Nenáročná a prepracovaná, pričom puto vzniká medzi hráčom a medvedíkom, keď sa vás pýta, čo máte radi a chce byť vašim spoločníkom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Disney, Nintendo

Diskusia (0 reakcií)