Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

iPhone X Tesla: Snobský mobil za 4-tisíc má okrem zlata na parádu aj solárne panely

18.05.2018, 17:06 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Ruská firma Caviar je už vo svete mobilov pomerná známa. Ale nie inováciami alebo vlastnými modelmi smartfónov. Jej špecialitou je „skrášľovanie“ prémiových telefónov od Applu či Nokie. Posledný kúsok sa snaží pridať aj na použiteľnosti a nie iba na dizajne.

  • Tlačiť
  • 3

Caviar iPhone X Tesla je, prekvapujúco, iPhone X so špeciálnym krytom. Hlavným materiálom sú uhlíkové vlákna, ale nechýbajú aj dizajnové prvky zo zlata. Caviar mobil bez zlata by už nebol Caviar.

Zdroj: Caviar

Veľkú časť zadnej plochy tvorí solárny panel s povrchom odolným voči nárazu a poškriabaniu. Výrobca ale nikde neuvádza jeho parametre alebo výkon. S danými rozmermi bude pravdepodobne potrebné nechať mobil na palube jachty alebo na palubnej doske Bentley pekných pár hodín.

Neprehliadnite

Tento model má vzdávať úctu inovátorom v histórii. Od Nikolu Teslu cez Steva Jobsa až po Elona Muska. Dokonca prvý vyrobený kus má na sebe vygravírovaný nápis „Made on Earth by Humans“, ktorý použil E. Musk na automobile Tesla Roadster, ktorý na rakete Falcon Heavy poslal do vesmíru.

Caviar iPhone X Tesla balenieZdroj: Caviar

Caviar vyrobí len 999 týchto smartfónov, takže záujemcovia sa musia poponáhľať. A musia si tiež pripraviť 3 849 eur pre 64 GB verziu, prípadne 4 053 eur za 256 GB verziu.

Trochu zvláštne, že rozdiel medzi modelmi je 204 eur. Solárny panel aj obsah zlata je totožný. A v oficiálnom Apple obchode je rozdiel medzi týmito verziami 170 eur.

Žeby Caviar pozlátil aj pamäťové čipy? V každom prípade je to pre cieľovú skupinu tejto novinky nepodstatné.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Apple, Elon Musk, iPhone, solárna energia, Tesla Motors