Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lovíte počas šoférovania pokémonov? Tak táto navigácia sa vám bude páčiť

30.06.2017, 18:15 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Vychytávka týždňa | Možno ste si nevšimli, ale blíži sa prvé výročie príchodu hry Pokémon Go na scénu (6. júl 2016). Hype to bol ukážkový, nie je hanba, ak ste mu podľahli. Dôležité je, že stovkám miliónov ľudí ukázal možnosti rozšírenej reality (AR – Augmented Reality). Stojí na nej aj novinka od Sygicu, slovenského (svetového) výrobcu mobilných navigácií.

  • Tlačiť
  • 0

V princípe je to pomerne jednoduché. Keď používate navigáciu, štandardne na displeji vidíte mapu. Či už plochú (2D), alebo priestorovú (3D), ale stále „len“ mapu, čo je prenesené technické zobrazenie reality.

AR navigácia spolupracuje s foťákom v mobile a na displeji zobrazuje reálne prostredie, do ktorého zasadí ďalšiu vrstvu – virtuálnu cestu.

Zreteľnejšie tak vidíte, kde máte zabočiť alebo aká prekážka číha na vozovke. Podobne ako sa v Pokémon Go v parku či na chodníku vyskytovali Bulbasaur alebo Charmander.

Podľa Sygicu, ktorý AR rozšírenie svojej navigácie nazýva Real View, novinka zvyšuje bezpečnosť na cestách. Šoféri nemusia sledovať mapu na telefóne, a pritom im neujde nič dôležité na ceste či diaľnici.

Navigácie v mobiloch sú už bežnou výbavou vodičov, počas letných dovoleniek zrejme viac ako inokedy. A keďže displej je veľký žrút energie, užitočnou pomôckou na cestách môže byť aj powerbanka alebo autonabíjačka.

Navigácie v mobiloch sú už bežnou výbavou vodičov, počas letných dovoleniek zrejme viac ako inokedy v zvyšku roka. A keďže displej je veľký žrút energie, užitočnou pomôckou na cestách môže byť aj powerbanka alebo autonabíjačka.

Napríklad Huawei AP38, ktorá podporuje technológiu nabíjania SuperCharge. Popri nabíjacom štandarde 5V/1A a rýchlym nabíjaním 9V-5V/2A ponúka SuperCharge aj mód ešte rýchlejšieho nabíjania 5V/4,5A.

Autonabíjačka Huawei AP38 s podporou SuperChargeZdroj: Huawei

Zariadenie má dva USB porty, takže naraz sa cezeň dajú dobíjať dva telefóny. Alebo mobil a tablet – v balení má metrový USB-C kábel, ktorý dosiahne aj na zadné sedadlo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy navigácia, rozšírená realita, Sygic, Vychytávka týždňa

Diskusia (0 reakcií)