Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Magio TV Go: Televízia na mobile alebo tablete

02.07.2012, 16:45 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

V pilotnej prevádzke bude služba bezplatná. Podporovať bude sledovanie desiatich kanálov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Abonenti digitálnej televízie Magio majú ďalšiu možnosť, ako sledovať svoju obľúbenú reláciu. Slovak Telekom v pondelok (2. júla) spustil pilotnú prevádzku služby Magio TV Go, ktorá umožňuje desiatku vybraných kanálov sledovať aj na počítači, tablete alebo notebooku.

Magio TV Go nevyžaduje žiadny hardvérový zásah do existujúceho set-top-boxu, ani zapojenie dodatočného hardvéru. Podporuje živé vysielanie Jednotky, Dvojky, Ta3, Markízy, Doma, Joj, Joj Plus, Film Europe, Viasat Nature a Óčko. V telekome predbežne plánujú, že po vyhodnotení pilotnej prevádzky sa tento zoznam bude ešte rozširovať.

Na sledovanie vysielania na mobilnom zariadení - v prostredí webového prehliadača, alebo natívnej aplikácie pre iPad, iPhone a Android - by používateľovi malo stačiť akékoľvek fixné alebo mobilné internetové pripojenie. Kvalita streamu sa pohybuje od 256 kbit/s pri mobilnom internete po 2,6 Mbit/s pri fixnej linke. Magio TV Go možno využívať iba na Slovensku (čiže nie počas dovolenky alebo služobky v cudzine).

Vysielanie môže bežať paralelne najviac na troch zaregistrovaných zariadeniach - pre prihlásenie ďalšieho treba potom najprv jedno odhlásiť. To, že Magio TV Go beží zatiaľ v pilotnej prevádzke, by podľa telekomu nemalo spôsobovať výpadky služby.

Zdroj: Slovak Telekom

magiotv go4 500

Zdroj: Slovak Telekom

Pilot pobeží počas leta a jeho podstatou je, aby si záujemcovia mohli službu bezplatne vyskúšať a prípadne operátorovi poskytnúť spätnú väzbu. V ostrej prevádzke sa uvažuje o spoplatnení novinky, pričom vybrané skupiny zákazníkov by ju mali získať za zvýhodnenú cenu.

Podobnú službu ako Magio TV Go pre svoju digitálnu televíziu plánuje aj operátor Antik Telecom, má však fungovať mierne odlišným spôsobom. Využíva Juice TV Anywhere, čo je doplnkové zariadenie k set-top-boxu SmartTVbox, ktoré cez internet preposiela prijímaný televízny signál na smartfón alebo tablet. Na rozdiel od Magio TV boxu by TV Anywhere mala podľa Antiku fungovať aj v zahraničí.

Foto na titulke a v článku - Slovak Telekom

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Magio, Slovak Telekom

Diskusia (0 reakcií)