Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mercedes nasadí namiesto svetlometov smart projektory

08.03.2018, 14:21 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Autosalón v Ženeve nie je príležitosťou len na prezentáciu nových modelov áut, ale aj nových technológií, ktoré sa postupne môžu stať štandardom. Roky pripravovaný koncept smart projektorov Mercedesu namiesto svetlometov sa onedlho zhmotní v novej generácii modelu Maybach.

  • Tlačiť
  • 0

Smart svetlomety v novej luxusnej limuzíne by sa už dali nazývať skôr smart projektory. Stále je ich primárnou úlohou osvetľovať cestu pred autom a jeho okolie.

Digital Light od Mercedesu ale milión LED diód v každom svetle používa aj na zobrazovanie rôznych upozornení a informácií. Namiesto projekčného plátna využíva vozovku.

Zdroj: Mercedes

Digital Light je flexibilná a plne nastaviteľná technológia, ktorá využíva takzvané HUD displeje, teda obrazovky implementované do predných skiel áut.

Využité sú všetky senzory auta, vďaka ktorým šofér na ceste vidí napríklad zvýraznenú reálnu šírku auta. Vie tak lepšie posúdiť, či sa do zúženého miesta vojde.

Nové smart svetlá pracujú s informáciami o stave vozovky a môžu zobraziť upozornenie na námrazu. Dokážu tiež vysvietiť presnú vzdialenosť od najbližšieho auta, rýchlostné obmedzenia, informácie z navigácie alebo upozorniť na mŕtvy uhol.

Neprehliadnite

A mysleli aj na bezpečnosť chodcov. Na obrazovke v prednom skle sa zobrazí svetelný prechod pre chodcov, ak auto zaregistruje postavu pri ceste.

Zdroj: Mercedes

Mercedes vylepšil aj samotné svietenie. Na spomenutého chodca pri ceste, ktorého zachytia senzory auta, vrhne lúč a pribudla tiež technológia eliminácie osvetlenia od určitej výšky.

Chodec alebo protiidúce auto nebudú svetlom zasiahnutí, všetko naokolo ale zostane pekne viditeľné. Mercedes má Digital Light montovať do modelov S a Maybach v priebehu tohto roka.

Zdroj: Mercedes

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Mercedes, rozšírená realita

Diskusia (0 reakcií)