Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Michal Truban odíde z vedenia Slovensko.Digital

15.03.2017 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Združenie angažovaných ítečkárov hľadá náhradu za predsedu Rady, výkonného orgánu, ktorý usmerňuje jeho aktivity. Slovensko.Digital sa tak chce vyhnúť potenciálnemu konfliktu záujmov, ktorý môže vyplynúť z iného projektu M. Trubana.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Michal Truban, ítečkový podnikateľ (spolumajiteľ spoločnosti Websupport), bloger, start-upový mentor a investor, bol jedným z kľúčových ľudí, ktorí zakladali združenie Slovensko.Digital. To sa za poldruha roka vyprofilovalo ako watchdog informatizácie a digitalizácie štátu.

Vlani stál M. Truban pri zrode ďalšieho občianskeho projektu, združenia Progresívne Slovensko, ktoré založila partia okolo Ivana Štefunka. V Progresívnom Slovensku, ktoré netají ambície pretvoriť sa na politickú stranu a následne zabojovať a zabodovať v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, je M. Truban členom Rady.

Neprehliadnite

Podľa stanoviska Slovensko.Digital sa chce M. Truban „naplno venovať dôležitej role“ v Progresívnom Slovensku. Preto sa dohodli, že začnú hľadať náhradu na jeho pozíciu v Rade Slovensko.Digital. Cieľom je vyhnúť sa potenciálnemu konfliktu záujmov a postupovať maximálne transparentne smerom k verejnosti.

„Slovensko.Digital od začiatku kladie dôraz na transparentné, nestranné a apolitické vystupovanie. Sme a budeme odborná platforma a komunita, bez politických podtónov,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ združenia Ján Hargaš. Podľa neho ostane M. Truban naďalej dôležitým členom komunity Slovensko.Digital.

M. Truban nie je prvý zo zakladateľov Slovensko.Digital, ktorý – pre potenciálny konflikt záujmov – zo združenia odišiel. Vlani v júni sa ďalší z nich, Michal Cheben, stal poradcom podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície Petra Pellegriniho. „Veríme, že pán Cheben v novej roli dokáže presadiť maximum návrhov, ktoré spoluvytváral,“ uviedol vtedy J. Hargaš.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy informatizácia, Slovensko.Digital

Súvisiace články

Pellegrini núka granty neziskovkám. Veľa nadšenia nevyvolal

Pellegrini núka granty neziskovkám. Veľa nadšenia nevyvolal

Multimiliónové eurofondové projekty majú príšernú povesť. Sú predražené, zmanipulované a nedomyslené, ťažko sa vyčísľuje ich prínos, ak vôbec nejaký majú...

Slovensko má nový plán informatizácie, môže čerpať eurofondy

Recept na úspech novej strany? Nesmie byť vpravo ani vľavo

Kto zbaví Instagramu či Snapchatu nahoty? Predsa Pornhub

Test Samsung Galaxy S8 Plus: Je to najmä o displeji

Diskusia (0 reakcií)