Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Michal Truban odíde z vedenia Slovensko.Digital

15.03.2017, 10:30 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Združenie angažovaných ítečkárov hľadá náhradu za predsedu Rady, výkonného orgánu, ktorý usmerňuje jeho aktivity. Slovensko.Digital sa tak chce vyhnúť potenciálnemu konfliktu záujmov, ktorý môže vyplynúť z iného projektu M. Trubana.

  • Tlačiť
  • 0

Michal Truban, ítečkový podnikateľ (spolumajiteľ spoločnosti Websupport), bloger, start-upový mentor a investor, bol jedným z kľúčových ľudí, ktorí zakladali združenie Slovensko.Digital. To sa za poldruha roka vyprofilovalo ako watchdog informatizácie a digitalizácie štátu.

Vlani stál M. Truban pri zrode ďalšieho občianskeho projektu, združenia Progresívne Slovensko, ktoré založila partia okolo Ivana Štefunka. V Progresívnom Slovensku, ktoré netají ambície pretvoriť sa na politickú stranu a následne zabojovať a zabodovať v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, je M. Truban členom Rady.

Neprehliadnite

Podľa stanoviska Slovensko.Digital sa chce M. Truban „naplno venovať dôležitej role“ v Progresívnom Slovensku. Preto sa dohodli, že začnú hľadať náhradu na jeho pozíciu v Rade Slovensko.Digital. Cieľom je vyhnúť sa potenciálnemu konfliktu záujmov a postupovať maximálne transparentne smerom k verejnosti.

„Slovensko.Digital od začiatku kladie dôraz na transparentné, nestranné a apolitické vystupovanie. Sme a budeme odborná platforma a komunita, bez politických podtónov,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ združenia Ján Hargaš. Podľa neho ostane M. Truban naďalej dôležitým členom komunity Slovensko.Digital.

M. Truban nie je prvý zo zakladateľov Slovensko.Digital, ktorý – pre potenciálny konflikt záujmov – zo združenia odišiel. Vlani v júni sa ďalší z nich, Michal Cheben, stal poradcom podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície Petra Pellegriniho. „Veríme, že pán Cheben v novej roli dokáže presadiť maximum návrhov, ktoré spoluvytváral,“ uviedol vtedy J. Hargaš.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy informatizácia, Slovensko.Digital

Diskusia (0 reakcií)