Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Microsoft kupuje ďalšiu sociálnu sieť

15.06.2012, 18:00 | pst

Za stránku Yammer určenú pre firmy má zaplatiť približne 1,2 miliardy dolárov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Microsoft sa stále viac tlačí do sociálnych sietí. Po tom, ako v máji spustil menší projekt so.cl, sa chystá kúpiť sociálnu sieť pre firmy Yammer. Podľa nemenovaného zdroja Wall Street Journal sa firma chystá za stránku založenú v roku 2008 zaplatiť približne 1,2 miliardy dolárov. Microsoft ani Yammer transakciu nepotvrdili.

Yammer je často nazývaný aj Facebookom pre firmy. Stránka ponúka podnikom možnosť vytvoriť si vlastnú malú sociálnu sieť obmedzenú len na zamestnancov. V rámci siete potom môžu spolupracovať na projektoch, zdieľať dokumenty a chatovať v prostredí veľmi podobnom Facebooku. Micorosoft sa pravdepodobne pokúsi prepojiť Yammer s kancelárskym balíkom Office a posilniť tak jeho pozíciu voči konkurencii, ktorá postupne začína využívať sociálne prvky. Office je pre Microsoft kľúčový produkt, keďže tradične vytvára viac ako polovicu príjmov firmy.

V krátkom čase pôjde už o druhý akvizíciu Microsoftu v oblasti sociálnych sietí. Oba projekty pritom sledujú spoločný vzorec, keď sociálny rozmer slúži najmä ako podpora pre iné produkty firmy. So.cl nabaľuje prvky sociálnej siete na vyhľadávač Bing. Kúpou Yammeru Microsoft získa sociálne know-how, ktoré postupne zabuduje do celej škály svojich produktov. Podobne to urobil s komunikačných softvérom Skype, ktorý kúpil v máji minulého roku.

Výrobca operačného systému Windows si jednoznačne uvedomuje, že sociálne siete už nemôže ignorovať, nechce sa ale pustiť do ťažkého boja so zabehanými hráčmi ako Facebook či Twitter. Skúša tak robiť čiastkové nadstavby pre jednotlivé časti svojho biznisu a spolieha sa na silu značky a zotrvačnosť zákazníkov.

Ak sa kúpa Yammeru potvrdí, pôjde o jednu z najväčších akvizícií v histórii firmy. Microsoft doteraz urobil len päť nákupov presahujúcich miliardu dolárov. Yammer je v privátna firma, ktorá od investorov doteraz vyzbierala približne 140 miliónov dolárov. Posledné kolo financovania absolvovala vo februári tohto roku.

Zdroj: SITA / AP

Šéf Microsoftu Steve Ballmer

Ilustračné foto na titulke - SITA / AP

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Microsoft, so.cl, sociálne siete, Yammer

Diskusia (0 reakcií)