Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Microsoft premenil Hotmail na nový Outlook

31.07.2012, 21:52 | ČTK

Outlook.com bude mať napojenie na sociálne siete

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Softvérová spoločnosť Microsoft dnes predstavila inovovaný bezplatný servis elektronickej pošty s atraktívnejšou podobou vrátane napojenia na populárne sociálne siete. Namiesto doterajšieho názvu Hotmail mu dala staronové meno Outlook, pod ktorým Microsoft ponúka emailový servis zákazníkom svojho balíka Office. Zmenou je len webová príprava .com. Firma tým chce zastaviť stratu trhového podielu svojho servisu na úkor konkurenčnej služby Gmail od spoločnosti Google.

Hotmail bol v júni stále ešte najväčší internetový emailový servis a so 324 miliónmi používateľov mal na globálnom trhu podiel asi 36 percent. Jeho najrýchlejšie rastúce rival Gmail dosiahol 31 percent a je tesne tretia za stagnujúcim Yahoo Mail s 32 percentami, uviedla agentúra Reuters na základe údajov firmy comScore. Microsoft spustil Hotmail v roku 1996 a nemodernizoval ho už osem rokov.

Premenovaný Hotmail bude mať napojenie na Facebook, Twitter, LinkedIn a Google +. Bude tiež obsahovať nové prvky pre nakladanie s prílivom nevyžiadanej pošty a masovo zasielanými reklamami. Používateľov Hotmailu bude firma nabádať, aby v najbližších mesiacoch prešli na Outlook.com.

Nový servis vyzerá na pohľad čisto a má veľa prázdneho miesta, čím pripomína poslednú verziu Gmailu. Reklamy sa objavujú relatívne nevtieravo na pravom okraji hlavnej stránky, nie ale pri prezeraní odkazov. Outlook.com tiež umožní jednoduché používanie internetových produktov Microsoftu ako napríklad nástroja SkyDrive pre ukladanie dokumentov, Office Web Apps pre prácu mimo osobný počítač a neskôr bude mať zabudovaný aj videotelefónny servis Skype.

Ilustračné foto na titulke - SITA / AP

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Hotmail, Microsoft

Diskusia (0 reakcií)