Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Microsoft vytvoril budík z pekla

22.01.2016, 17:04 | Marián Biel | © 2016 News and Media Holding

Pondelok, šesť hodín ráno. Začnú hrať zvony z Big Bena, nastavená zvučka pre budík v mobile. Snažíte sa ho vypnúť. Ale to sa nestane skôr, kým sa na mobil neusmejete. Čo v danom rozpoložení nemusí byť ľahké. A to je jedna z tých ľahších hier, ktorými sa vypína zvonenie na budíku Mimicker Alarm. Nechce používateľov mučiť. Hravou formou učí systém rozoznávať hlas a ľudskú tvár.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Mimicker Alarm je v podstate klasická aplikácia na budenie, akých sú desiatky. Nastaví sa alarm a pri jeho spustení sa buď posunie o päť minút, alebo vypne. Aj tak ide ale o unikát. Na vypnutie je nutné splniť jednu z troch úloh alebo hier.

Prvou je zatváriť sa do objektívu mobilu podľa jeho požiadaviek. Urobiť prekvapený alebo smutný výraz, prípadne sa usmiať. Druhou je odfotiť niečo v okolí s vybranou farbou. Treťou úlohou je jazykolam. V anglickom jazyku. Takže slovenskému používateľovi môže budík zvoniť trochu dlhšie. Táto gamifikácia má pomôcť plnohodnotne sa prebrať aj tomu najtvrdšiemu spáčovi.

V skutočnosti je to len šikovné využitie ľudskej interaktivity pre niečo iné. Mimicker Alarm je súčasť projektu Oxford, teda strojové učenie od Microsoftu. Používaním budíka sa do systému môžu dostať tisícky výrazov tváre, predmetov alebo vyslovených viet.

Tie sa potom používajú na strojové učenie, ktoré sa dá použiť v ďalších aplikáciách. Ide o open source, takže tieto vedomosti môžu použiť aj ďalší vývojári bez toho, aby museli byť experti v oblasti umelej inteligencie.

A nakoniec je to unikátna aplikácia aj preto, že je z dielne Microsoftu, ale používať ju môžu len majitelia Android smartfónov. Pravdepodobne bolo cieľom získať čo najviac dát a skupina Android používateľov je oproti tým s Windows smartfónmi neporovnateľná.

Alebo je to len tajný plán na to, aby frustrovaní majitelia Android mobilov každé ráno rozbili svoje zariadenie a prešli ku konkurenčnému s menej náročným budíkom.  

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Android, Microsoft

Diskusia (0 reakcií)