Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Muž z Texasu prišiel o dom, môžu za to mapy Googlu

29.03.2016, 17:00 | Jozef Kotrý | © 2016 News and Media Holding

Demolačná firma sa rozhodla využívať pri práci Google Maps a skončilo sa to fatálnym omylom. Muž z Texasu vďaka nemu prišiel o dom.

  • Tlačiť
  • 4

Dom v Texase na adrese Cousteau Drive 7601 mal byť zdevastovaný tornádom a ako trvalo poškodený bol určený na zbúranie. Firma, ktorá mala demoláciu pod palcom preto zadala súradnice do máp Googlu a vybrala sa strhnúť poškodený dom. Informoval o tom server WFAA.com.

Namiesto toho však vďaka chybe v aplikácii prišli o ulicu ďalej na 7601 Calypso Dr. Aj na tomto mieste stál dom poškodený rovnakým tornádom. Tento však nebol určený k strhnutiu, keďže poškodená bola len jeho časť.

Jeho majiteľka Lindsey Diaz práve vybavovala úkony súvisiace s poistením a stavebné povolenia potrebné k oprave. Po tom, čo vedúci skupiny, ktorá mala strhnutie pôvodného domu na starosti, zistil, že zničili nesprávny dom, okamžite jej volal. L. Diaz neskôr pre médiá povedala, že do telefónu vzniknuté komplikácie neoznačil za žiadny veľký problém.

Takto vyzerá zdemolovaný objekt dnes.Zdroj: Reprofoto (WFAA.com)

Zástupca mesta Rowlett, Brian Funderburk, sa to však rozhodol komentovať inak: „Majiteľka domu zisťuje, ako dlho bude trvať rekonštrukcia domu a namiesto toho príde a zistí, že ho bude musieť postaviť celý znovu? Považujeme to za obrovský problém.“

Hovorca firmy, ktorá mala demoláciu na starosti odmietol prípad komentovať až do času, kým poisťovňa nevyhodnotí vzniknutú škodu. Nekomentoval ani fakt, prečo vlastne spoločnosť pri navigácii a overovaní faktov nevyužila kataster nehnuteľností a s ním súvisiace mapy, ale rozhodla sa pre zdarma poskytovaný online softvér.

  • Tlačiť
  • 4