Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Gamescome hviezdila Sony

17.08.2012, 10:00 | Michal Korec

Aj keď iným spôsobom, ako sa očakávalo. Namiesto nižších cien za konzoly dominovali exkluzívne hry

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Sony

Zaujať laickú aj odbornú videohernú verejnosť dva mesiace po veľtrhu E3 je ťažké. Presvedčili sa o tom Electronic Arts aj UbiSoft na tohtotýždňovej akcii Gamescom v nemeckom Kolíne. Namiesto nových titulov vsadili na rozšírenia či oznámenia: objavil sa Battlefield 3 v Premium edícii a už vie sa, že Dead Space 3 príde 8. februára 2013. Ale to je od týchto dvoch značiek zhruba všetko.

Pozitívnejšia nálada panovala u Capcom, ktorý predstavil novinku s názvom Remember Me. Ide o akčnú hru kombinujúcu futuristický svet Neoparíža so ženskou hrdinkou Nilin. Dej sa zaoberá infiltráciou a remixami ľudských myšlienok. Sci-fi v hyperštylizovanom prostredí pripomína Syndicate či Deus Ex, no možno z nej vzíde aj herný Blade Runner. Na trhu sa objaví na budúci rok v máji: na PS3 a X360.

Novinky pre Vitu...

Pri absencii Microsoftu a Nintenda na Gamescome sa pozornosť spomedzi výrobcov konzol logicky upriamila na Sony. Kto očakával oznámenie o znížení ceny PS3 či handheldu Vita, prípadne uvedenie novej tenšej péestrojky, ostal sklamaný, lebo ani jedno z nich neprišlo.

Sony a jej značka PlayStation sa v Kolíne zamerali na obsah. Kým v Los Angeles premiéry na PS Vita chýbali, na Gamescome dominovali celých 30 minút. O čo konkrétne ide?

LittleBigPlanet je stávka na istotu: nový diel série so sympatickým hrdinom vychádza 19. septembra. Assassin’s Creed 3: Liberation je viac ako odbočka série, plnohodnotný diel, akurát na handheld. Call of Duty: Black Ops Declassified zasa vhodne vyplní dianie medzi Black Ops 1 a 2, navyše ponúkne multiplayer v pohybe. Očakávaný prírastok do série Killzone na Vita sa konečne dočkal plného trailera. Killzone: Mercenary vychádza budúci rok a môže byť špičkovou strieľačkou na handhelde.

Ďalšou novinkou pre PS Vita je Tearaway. Veľmi sympatická behačka, ktorej hlavným hrdinom je poštová obálka. Putuje štylizovaným svetom a naplno využíva možnosti ovládania PS Vita: gyroskop, mikrofón, dotykový displej, zadnú dotykovú plochu...

Zdroj: Sony

Tearaway

PS One Classics, najväčšie hity z prvej PlayStation, konečne prídu na PS Vita - 28. augusta - spolu s novým firmvérom a PlayStation Plus. A milovníkov dobrých akcií poteší iniciatíva Cross Buy. Keď si zákazník kúpi PS3 verziu hry, na Vitu ju dostane zadarmo. Platí to pre všetky veľké tituly tejto sezóny -  PlayStation All-Stars: Battle Royale, Sly Cooper 4 aj nový diel Ratchet & Clank (ktorý bol takto pre PS Vita potvrdený).

...aj PlayStation 3

Sony sa vydala ešte ďalej - na PS3 prídu tri úplne nové hry, každá má zaujímavo spracovaný iný žáner. Until Dawn je akoby béčkový horor. Sedem hlavných hrdinov (tínendžerov) v lese prenasleduje niečo neznáme a strašidelné. Variácia na tínedžerské vyvražďovačky využíva Move ako ovládaciu schému svetelnej baterky či predmetov.

Zdroj: Sony

Until Dawn

Puppeteer je na prvý pohľad nenápadná arkáda. No je to aj vizuálne zaujímavá skákačka, ktorá sa odohráva v divadle a časť z nej dokonca počas predstavenia. Rain zasa rozpráva o chlapcovi, ktorý hľadá dievča. Aby to nebolo úplne jednoduché, stane sa neviditeľným, vidieť ho iba v daždi.

Množstvo nových hier pre Vitu a PS3 signalizuje maximálne nasadenie štúdií Sony z celého sveta v prospech súčasných platforiem. Vita potrebuje novinky ako soľ – a konečne ich dostáva. Od PS3 čakali mnohí iba ďalšie pokračovania a zrazu má v ponuke na rok vopred samé premiéry. Ostáva len čakať na septembrovú Tokyo Games Show – a pýtať sa, čo chce Sony predviesť tam, keď silnú japonskú vlnu doviezla vlastne do Európy...

Zdroj: Gamescom

Foto na titulke - Gamescom // Foto v článku - Sony, Gamescom

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Sony

Diskusia (0 reakcií)