Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na internete našli osobné dáta 200 miliónov Američanov

19.06.2017 | ČTK

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

19.06.2017 | Sorry jako!!!

No, za tým je určite Ruský chaker.:-D

20.06.2017 | LPB

Preto niet nad voľby cez internet. Alebo aspoň elektronické sčítavanie hlasov. Odborníci zatiaľ vylučujú hackerov:-) Títo Amíci sú čoraz srandovnejší.

20.06.2017 | Roman Kanala

Na Švajčiarsku po švajčiarsky to začalo obcami, potom sa pridávali kantóny a teraz si škrabe hlavu federál, či nepovoliť elektronické hlasovanie aj na federálnej úrovni. Čím viac do toho vidím, tým viac mi to naháňa strach. Klasické papierové bulletiny sa nedajú haknúť a stále je možné urobiť ešte jedno prepočítanie hlasov.

21.06.2017 | c3b2a1

myslim, ze toto by mohlo fungovat:
pre kazdeho registrovaneho volica a vygeneruje sada velkych nahodnych cisiel, jedno pre kazdu stranu/kandidata. tieto cisla sa ulozia do DB a zaroven sa vygeneruje sada QR kodov, ktore sa dorucia danemu volicovi postou. tato DB bude drzana offline pre ucely cross-check-u. volba bude spocivat v tom, ze si dany volic otvori obalku so sadou mien stran/kandidatov pri ktorych budu QR kody. volic odfoti QR kod strany/kandidata ktoreho bude chciet volit a posle to do systemu ktory dane nahodne cislo zaznamena do prazdnej DB. po volbach sa takto vytoverna DB krizovo sktroluje s offline DB ktora bola vytvorena pri generovani QR kodov. platne hlasy budu iba tie kde vznikne prienik.