Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nechce sa vám učiť cudzie reči? Vyrieši to elektronický tlmočník do ucha

21.05.2016, 12:00 | Jozef Kotrý | © 2016 News and Media Holding

Celé sa to začalo, keď zakladateľ start-upu Waverly Labs Andrew Ochoa stretol Elodie. Páčila sa mu, ale keďže bola Francúzka a chcel sa s ňou baviť v jej rodnom jazyku, ktorý on neovládal, narazil na problém. Vyriešil ho typickým americkým spôsobom. Nestrácal čas učením cudzieho jazyka. Radšej ho investoval do vývoja gadžetu - elektronického tlmočníka do ucha. Nazval ho Pilot.

  • Tlačiť
  • 0

Teraz to už, samozrejme, nie je len o nejakých osobných záujmoch. Waverly Labs v oficiálnej komunikácií vyhlasuje, že jeho Pilot "nadobro vyrieši problémy s neporozumením cudzieho jazyka".

Pilot sa skladá z dvoch častí. Jeho jadrom je aplikácia pre smartfón, ktorá zabezpečuje tlmočenie z jedného jazyka do druhého, prakticky v reálnom čase. Spočiatku by si mala poradiť s angličtinou, francúzštinou, taliančinou a španielčinou. Neskôr by mali pribudnúť ďalšie jazyky: čínština, hindu, arabčina či dokonca niektoré zo slovanských jazykov.

Druhou časťou Pilotu je miniatúrne bezdrôtové slúchadlo, ktorého súčasťou je aj mikrofón. Ten zachytí zvuky v najbližšom okolí, softvér v nich rozozná konkrétnu reč a slová v jednom jazyku, ktoré preloží a potom pošle do slúchadla, kde ich strojový hlas vysloví v druhom, zvolenom jazyku. Celý proces podľa vyjadrení Waverly beží aj offline.

Pilot od Waverly Labs bude dostupný aj v červenom prevedeníZdroj: Waverly Labs

Zákazníkov pre Pilot bude Waverly hľadať cez crowdfundingový portál Indiegogo, a to za cenu 299 dolárov. Prvé dodávky chce realizovať už v lete. Do širšieho predaja by sa mal tlmočnícky gadžet dostať na jar budúceho roka.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)