Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neponúkneš úplatok, vyhneš sa vendor lock-inu. Ítečkové firmy schválili „etický kódex“

18.06.2019 | Jozef Andacký

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

18.06.2019 | atko

Slovensko.Digital nerobí nekale praktiky, lebo nemá kde do štátnej správy ich nepustia. IT asociácia taktiež nerobí nekalé praktiky veď prečo aj štátna správa je rozdelená a do kapusty si nelezú. Zodpovední nemajú dôvod sa správať korupčne veď sú dosadení daným členom asociácie (kuk napr. NASES manažmet v kombinácii s ORSK.sk), Lidl je synonymom čerstvosti, Hlavné správy najdôveryhodnejšia žurnalistika atď.

18.06.2019 | Michal Rybárik

Taketo eticke kodexy su na zalepenie oci a pohladkanie verejnej mienky, ale inak nemaju cenu ani papiera, na ktorom su vytlacene. Vedel by som menovat aspon zo dve velke firmy z branze, s trzbami radovo v stovkach milionov, myslim ze su aj clenmi ITASu, ktore uz davnejsie maju svoje eticke kodexy a podla nich vzdy dodrziavaju zakon, nerobia veci ktore by mohli byt na hrane zakona, neuplacaju. Tolko teoria. Ale v praxi, ked si to situacia vyzaduje, tak sa kodex ignoruje, spravia sa aj protipravne veci, objedna sa subdoddavatel a da sa mu dostatocne velky budget aby na urade vybavil co treba, a aby mohol pomastit tak ako treba... Ak maju ludia eticky pristup v sebe, nepotrebuju kodex. Ak eticky pristup v sebe nemaju, ani ziadny kodex nepomoze.

18.06.2019 | Roman Kanala

Etický kódex pomôže, ak je potom porovnávaný so skutočným správaním sa. Preto treba, aby sa čo najviac vecí zverejňovalo. Detaily verejného obstarávania, prepojenia, finančné toky. Kuciak presne v tomto vynikal. Kiež by takých vrtákov bolo viac.

Zatiaľ je dostatok zlovoľných anonymov. Ako bozky - bonzy: "V Pezinku, daleko od obytnej zony, s idealnym podkladom, mohli vybudovat najlepsiu skladku na Slovensku. Len to by z toho musela nieco nova prezidentka mat..."

https://www.etrend....

18.06.2019 | nicco

90% aplikacii ma vendor lockin na Microsoft (cez Windows)

18.06.2019 | Roman Kanala

Odborne sa tomu hovorí MS-DOS.

Ak kupujete MS-DOS, nemôžte sa pomýliť. Ak to nefunguje, nik Vám to nebude vyčítať. Všetci vedia, že MS-DOS je šmejd. Takže ak to nefunguje, nuž čo, normoš.