Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nezabudnúť na dieťa v aute pomáha viacero technológií. Žiadna zatiaľ neprerazila

24.07.2015 | Marián Biel

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

25.07.2015 | chronos88sk

A co tak dat detekciu na zapnuty zadny pas alebo isofix a ten zobrazit soferovi pri vypnuti auta na displeji/obrazovke. Ved ked to funguje pri zapnutych svetlach alebo otvorenych dverach, tak to musi ist aj pre pasy/isofixy.

25.07.2015 | pkx

Treba asi viac mechanizmov sucasne. Ja by som pridal aj to ze ked je zapnuty nejaky pas, ze auto by sa nedalo zamknut- plus nejaky zvukovy signal.

25.07.2015 | biel

Dobrý večer. Áno, prepojenie signalizácie zapnutých pásov detskej sedačky pri vychádzaní z auta je riešenie. Ale len čiastkové. Ako spomínam aj v článku, mnoho tragédií sa odohralo aj v prípadoch, kedy dieťa (alebo aj staršia osoba vyžadujúca starostlivosť) nebolo pripútané k žiadnym pásom. Napríklad sa pri hre v aute vymkli. Ako najuniverzálnejší sa mi javí nejaký detektor pohybu alebo CO2 v interiéri. Jedno je ale jasné, kto príde s patentom na tento problém, bude z neho miliardár. Lebo ho istotne budu chcieť aplikovať všetky automobilky.

27.07.2015 | chronos88sk

Nepriputane dieta ktore sa vymkne sa vie aj odomknut. Nepotrebuje tolko dozoru ako dieta odkazane na rodica. V tom pripade je vsak rodic rovnako potrebny ako na pieskovisku . 99% sa nic nestane, ale 1 % staci vopchat nejako hlavu do piesku a udusit sa. Bavime sa vsak o pripadoch, kedy rodic opomenie decko ktore je na nom zavisle pri transfere.

28.07.2015 | Martin_52

Male dieta moze zamknut a nebude sa vediet odomknut. Ked je dost male, ani nemusi vediet ze sa zamklo a ze odomknut vobec treba. A mozno ani nevie ako odomknut. Pripadne je priputane, kluc mu padne z ruky na zem a uz ho nedociahne. Takychto situaci moze nastat kopa a dieta ich nemusi vediet vyriesit.