Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nokia 3310 so zlatým Putinom stojí 1 600 eur

07.03.2017, 11:05 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Nie je nič neobvyklé, že špecializované firmy alebo šperkári použijú predmet dennej potreby a okrášlia ho drahými kovmi. Veľmi často to bývajú aj mobilné telefóny. Trochu nevšedné však je, že ruská firma si vybrala novú Nokiu 3310 a osadila ju podobizňou ruského prezidenta.

  • Tlačiť
  • 0

Najobľúbenejší ruský politik (minimálne na domácej, občas sa rozširujúcej pôde) vygravírovaný zo zlata na kryte smartfónu nie je pre ruskú firmu Caviar nič zvláštne. V portfóliu má viacero edícií s V. Putinom. Doteraz však len na prémiových modeloch iPhone 7 a 7 Plus. Novinkou je použitie vyslovene ľudového mobilu Nokia 3310, ktorá sa onedlho začne predávať za približne 50 eur.

Verzia Nokia 3310 Supremo Putin už však stojí 99-tisíc rubľov, teda približne 1 600 eur. Kryt, samozrejme, nie je z krikľavo farebného plastu, ale z titánu. Na zadnej strane pod 2 Mpix fotoaparátom je ručne gravírovaná podobizeň Vladimira Putina a pod ním plaketa s časťou textu ruskej hymny. Zlatý je aj ruský znak namiesto stredového potvrdzovacieho tlačidla pod displejom. Celé sa to nepredáva v bielej kartónovej škatuli, ale v mahagónovej skrinke vystlanej čiernym zamatom s ruským znakom navrchu.

Je otázne, či sa výrobca rozhodol pre Nokiu 3310 pre nečakaný úspech jej znovuzrodenia. Alebo má symbolizovať dlhotrvajúcu obľúbenosť. Originálna Nokia 3310 sa totiž začala predávať v tom istom roku, v ktorom sa V. Putin dostal k moci. A mnohým možno napadne symbolika spojenia fínskeho mobilu s ruským prezidentom...

Zdroj: Caviar

Spoločnosť Caviar má však produktové portfólio dostatočne široké a niečo pre seba si tam nájdu aj fanúšikovia čerstvého amerického prezidenta. Už však „len“ na iPhonoch. Model iPhone 7 Supremo Trump za v prepočte 3 235 eur (32 GB verzia) má na kryte batérie tiež podobu D. Trumpa, štátny znak a aj citát z americkej hymny.

Je nutné podotknúť, že tento model by mohol byť presne podľa vkusu amerického prezidenta. Je na ňom jeho podoba a je celý v zlate. Caviar tvrdí, že tento kus však vyrobil aj ako symbol nádeje na zlepšenie vzťahov medzi spomenutými veľmocami. Pre ešte intenzívnejšie zlepšovanie vzťahov má preto v ponuke aj akciové balenie dvoch takýchto zlatých iPhonov 7 s podobizňami oboch prezidentov. A len za 6 470 eur.  

Zdroj: Caviar

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)