Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová myš MX Vertical je ako joga pre dlaň

24.08.2018, 18:59 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Ergonómia je často zanedbávaná záležitosť. Pritom pohodlie a správne držanie tela môžu mať zásadný vplyv na zdravie a efektivitu práce. Dobre tvarovaná myš je základ. Logitech išiel do extrému a natočil ju natoľko, že ju nazval MX Vertical.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Logitech

Ako prezrádza názov, novinka vychádza z rodiny MX. To okrem iného znamená pohodlné skrolovacie koliesko alebo výdrž na nabitie okolo štyroch mesiacov.

MX Vertical je už napájaná cez USB-C konektor. Hodí sa aj funkcia rýchleho nabíjania – minúta nabíjania stačí na tri hodiny používania. Podporovaná je aj funkcia bezdrôtového pripojenia k 3 zariadeniam súčasne a bezdrôtový prenos pomocou technológie Flow.

Samozrejme, to hlavné je však výrazná zmena tvaru myši. Podľa tvorcov po mnohých testoch a porovnaniach prišli na ideálny uhol sklonu dlane, ktorý je na prácu s myšou najviac prirodzený. MX Vertical tak má plochu a tlačidlá v sklone 57 stupňov. Má sa tým znížiť zaťaženie svalov o desať percent bez toho, aby to akokoľvek ovplyvnilo prácu.

Zdroj: Logitech

Senzor s citlivosťou 4-tisíc dpi má tiež pomáhať k menšiemu pohybu myši po stole so zachovaním pohodlia a presnosti. Pohodlie zvyšuje aj textúrovaný pogumovaný povrch plochy pre palec.

Ako je z dizajnu zjavné, ľaváci si novú myš neužijú. A pravákom sa možno trochu roztrasie ruka pri pohľade na cenu. Logitech MX Vertical sa už dá predobjednať za 109 eur. Ale kto vie, možno pre pohodlnejšie používanie myši spravíte cez deň viac práce a tak si novinka na seba rýchlo zaplatí.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Logitech