Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové slúchadlá Panasonic RP-HD605N potlačia alebo zosilnia zvuk podľa toho, čo práve potrebujete

17.12.2018, 00:00

Inzercia | Technológia aktívneho potlačenia okolitých ruchov nie je žiadnou novinkou. Do svojich prémiových modelov slúchadiel ju začleňujú najprestížnejší výrobcovia audiotechniky.

  • Tlačiť

Obľubu si našla predovšetkým u cestovateľov, ľudí pracujúcich v open space kanceláriách a u všetkých, ktorí chcú docieliť optimálne podmienky pri počúvaní hudby. Panasonic vo svojom novom modeli RP-HD605N dodáva tomuto technologickému riešeniu aj novú praktickú možnosť zosilnenia okolitých zvukov.

K tomu, aby slúchadlá eliminovali ruchy, využívajú mikrofóny vstavané na vonkajších stranách náušníkov. Tie snímajú zvuky z okolia, elektronika ich bleskovo spracováva a k počúvanej hudbe primiešava do uší poslucháča opačné zvukové vlny. Popísanú funkciu možno využiť aj bez reprodukcie, napríklad pre zvýšenie sústredenia pri práci. V niektorých špecifických situáciách však môže byť  nežiadúca. Typickým príkladom je pohyb v meste, kedy aktívne potlačenie ruchov znižuje vnímavosť voči okolitej doprave. Prípadne čakanie v odbavovacej hale na hlásenie o meškaní vášho letu.

pr_phoenix_02_171218

Nové bezdrôtové slúchadlá Panasonic HD605N sú vybavené tromi režimami tlmenia okolitého hluku (s nízkou, strednou a vysokou intenzitou), vďaka čomu si môže každý vytvoriť dokonalé akustické prostredie presne na mieru. Slúchadlá reprodukujú aj pri bezdrôtovom pripojení cez Bluetooth kvalitný širokofrekvenčný zvuk vo vysokom rozlíšení, plný jemných nuáns a detailov, na aké sú zvyknutí nároční poslucháči. Výrobca ich vybavil skutočne vysokokvalitnými komponentmi, napr. HD membránou 40 mm s technológiou MLF (Multi-Layer Film) či antivibračným rámom, vďaka ktorému si zaslúži pochvalu predovšetkým kvalitné podanie basov.

pr_phoenix_03_171218

Súčasťou funkčnej výbavy je tiež systém Ambient Sound Enhancer, ktorý v prípade potreby okolité zvuky zosilní. Vo chvíli, kedy počúvate obľúbenú skladbu a potrebujete vnímať okolie, si tak slúchadlá nemusíte dávať dole z hlavy. Stačí len jednoduchým pohybom na náušníku aktivovať Ambient Sound Enhancer.

pr_phoenix_04_171218

Ďalšou výhodou nového modelu je veľmi príjemné ergonomické prevedenie. Vďaka špeciálnej konštrukcii s kĺbovou technológiou 3D Ball Joint Structure možno slúchadlá prispôsobiť akémukoľvek tvaru hlavy a uší. Náušníky s pamäťovou penou výborne sadnú na uši a tlmenie hluku je naozaj účinné aj pri zachovaní dlhotrvajúceho komfortu.

Výkonná batéria pri zapnutom systéme potlačenia okolitého hluku vydrží približne 20 hodín čistého času prehrávania. Funkcia rýchleho nabíjania nabíjania zabezpečí už po  15 minútach v nabíjačke 2 hodiny čistého času.

Slúchadlá sú k dispozícii v čiernej a hnedej verzii. Predávajú sa za cenu od 291 eur.

pr_phoenix_05_171218

  • Tlačiť

Tagy PR články