Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový iPad Pro je konečne závan inovácie od Applu. Vylepšený bol aj MacBook Air

30.10.2018, 22:28 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

Nebudeme si nič nahovárať, tohtoročné iPhony toho veľa nového neukázali. Azda o rok, keď to nebude len „eskový“ upgrade. Naopak, pri iPadoch Apple milo prekvapil. Kompletne zmenil dizajn, pridal ešte viac výkonu a aj niekoľko unikátnych drobností. Fajn vyzerajú aj nové generácie MacBooku Air a Mac mini. Ako vždy, pripraviť sa treba na cenovú smršť.

  • Tlačiť
  • 12

Hrúbka pol centimetra, výkon ako Xbox S

Nové iPady Pro v sebe spájajú dizajnové prvky zo starých dobrých iPhonov 5 či SE s ostrými hranami a nových iPhonov XS. Z nich si berú zaoblené displeje s omnoho tenším rámikom. Našťastie bez výrezu. Zmizlo preto aj hlavné tlačidlo a aj iPady sa už ovládajú len gestami.

Z toho zároveň vyplýva, že v iPadoch odtlačky prstov odišli nadobro. Nad displejom je plejáda senzorov a kamier, ktoré sa starajú o skenovanie tváre Face ID. V novom iPade Pro už takéto overovanie funguje pri používaní na výšku aj na šírku.

iPad Pro 11 a iPad Pro 12,9Zdroj: Apple

Tenké rámiky pomohli aj znížiť celkové rozmery zariadenia, iPad Pro má hrúbku len 5,9 mm a stal sa najtenším iPadom v histórii. Pritom je vybavený 12,9- alebo 11-palcovým displejom. V oboch prípadoch sa oproti predchodcom redukovala šírka aj výška. iPad Pro 12,9 má 280,6 x 214,9 mm a hmotnosť 631 gramov. Menšia novinka má 247,6 x 178,5 mm a hmotnosť 468 gramov.

Obrazovka je podobne ako v prípade iPhonu XR typu Liquid Retina, teda IPS LCD s rozlíšením 2 732 x 2 048, respektíve 2 388 x 1 668 bodov.

Neprehliadnite

Peklo zmrzlo, iPady prešli na USB-C

Nevšednou prvotinou a možno aj predzvesť novej filozofie je, že ide o prvé mobilné zariadenie od Applu, ktoré už nepoužíva Lightning konektor. iPady Pro prešli na univerzálne USB typu C. Oproti predchodcom z vlaňajška však už prišli o 3,5 mm jack konektor.

iPad Pro je hrubý len pol centimetraZdroj: Apple

Nový je aj vylepšený procesor A12X Bionic, ktorý je podľa Applu dostatočne výkonný na plnohodnotnú verziu aplikácie 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Apple, iOS 12, iPad Pro, Mac OS, MacBook Air, Microsoft