Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nvidia si myslí, že hráči potrebujú 65-palcový monitor

09.01.2018, 21:44 | Marián Biel | © 2018 News and Media Holding

CES 2018 | Televízory nie sú jediné produkty spotrebnej elektroniky, ktoré sa zväčšujú. Na veľtrhu v Las Vegas prišla Nvidia s novým segmentom takzvaných Big Format Gaming Display (BFGD) s uhlopriečkou 65 palcov. Na taký monitor už bude treba kupovať možno aj nový stôl.

  • Tlačiť
  • 0

Nvidia ako veľký hráč v hernom svete nie zriedka príde s nevšednou novinkou. Najnovšie to je zavedenie nového segmentu periférnej techniky, presnejšie veľkoformátových monitorov. BFGD monitor má uhlopriečku gigantických 65 palcov. Pripomíname, že sa nebavíme o televízore, ale o monitore. Teda displeji, ktorý má takmer každý na pracovnom stole pár desiatok centimetrov od očí. V tomto prípade však asi viacerí siahnu po trochu väčších pracovných stoloch.

BFGD monitory sú určené primárne pre hráčov. Preto majú 4K rozlíšenie s podporou HDR a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Samozrejmosťou je podpora funkcie G-Sync a nízka latencia. Mnohým tieto skratky nebudú veľa vravieť. Ale pre hráčov to je splnený sen. Nvidia tieto displeje vybavuje aj zariadením Shield TV. Teda multimediálnym prehrávačom s podporou služieb na streamovanie hier z cloudu alebo počítača na domácej sieti.

Doteraz bola kombinácia 120 Hz panelu a 4K rozlíšenia raritou aj pri bežných uhlopriečkach okolo 28 až 32 palcov. Dostať rovnaké parametre na štvornásobne väčšiu plochu je prekvapením veľtrhu.

Zdroj: Nvidia

Nvidia nadviazala partnerstvo s firmami Acer, Asus a HP, ktoré budú BFGD monitory vyrábať. Prvým z nich je Acer Predator s masívnym stojanom, jasom 1 000 nitov a vstavaným virtuálnym asistentom Google Assistant. Do obchodov by mali prvé BFGD displeje prísť v priebehu tohto leta za nezverejnenú, ale istotne mastnú cenu. 

Acer Predator BFGD monitorZdroj: Acer

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 4K, Acer, Asus, CES 2018, herný biznis, HP, Nvidia

Diskusia (0 reakcií)