Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O2 ide vychovávať šoférov. Odmenou za jazdu bez mobilu v ruke sú dáta navyše

10.04.2019, 14:19 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Ruku na srdce, mnohí z nás občas počas šoférovania nevenujú plnú pozornosť len dopravnej situácii, pretože v jednej ruke držia mobil. Niekedy len z nudy, inokedy je to urgentná správa pre kolegu – stále však zvyšovanie rizika, že dôjde k nehode. Prispieť k odvykaniu od tohto zlozvyku sa snaží – paradoxne – mobilný operátor. O2 sa v kampani spojilo so Sygicom a disciplinovaným vodičom dá dáta navyše.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

O2, Sajfa, Sygic

Platforma a mobilná aplikácia bonusov O2 Extra výhody je od stredy obohatená o novinku. Pribudla upravená, ale plnohodnotná verzia navigácie od slovenského Sygicu.

Obe firmy sa spojili s cieľom pozitívne motivovať účastníkov cestnej premávky. Ako uvádzajú, negatívna motivácia formou trestov a pokút nie vždy zaberá.

Vlani napríklad z celkového počtu takmer 14-tisíc dopravných nehôd bolo 45 percent spôsobených narušením pozornosti vodiča. Z prieskumu O2 vyplynulo, že viac ako dve tretiny vodičov použili mobil za volantom, najviac tí z vekovej kategórie 18 – 25 rokov, ale zlozvyk je pomerne silný aj u starších vodičov do 46 rokov.

Neprehliadnite

Zákazníci O2 tak dostali nový nástroj, ako si cvičiť silnú vôľu a zodpovednejšie šoférovanie. Po spustení Sygic navigácie z aplikácie O2 Extra výhody sa začnú používateľovi počítať prejdené kilometre, prekračovania rýchlosti a aj dotknutia sa obrazovky mobilu.

Body za disciplinovanosť

Toto správanie je následne bodované. Ak za mesiac dosiahne používateľ

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy O2, Sajfa, Sygic