Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Obed od Uberu: Taxi služba bude rozvážať už aj jedlo

22.01.2016, 10:35 | Ján Cupák | © 2016 News and Media Holding

Uber pripravuje spustenie novej aplikácie UberEats v desiatich amerických mestách, pomocou ktorej si jej používatelia budú môcť objednať jedlo z miestnych reštaurácií, ktoré im potom dovezú vodiči Uberu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Po tom, čo si zákazník objedná jedlo cez novú aplikáciu, Uber pošle objednávku do reštaurácie, ktorá odhadne, aká dlhá bude príprava tohto jedla. Keď bude objednávka pripravená k vyzdvihnutiu, Uber nájde najbližšieho vodiča pri tejto reštaurácii, ktorý jedlo vyzdvihne, a potom dovezie objednávku až k zákazníkovi. Vodiči Uberu sa v „podporovaných“ mestách budú môcť sami rozhodnúť, či budú túto službu poskytovať alebo nie, píše portál Wall Street Journal.

Službu na donášku jedál testoval Uber v niekoľkých mestách už minulý rok, bola však k dispozícii len v čase obeda. Viac ako mesiac je už úplná verzia tejto aplikácie k dispozícii v Toronte, kde Uber testoval rozšírené dodávanie jedál z viac ako 100 miestnych reštaurácií. Zákazníci tam môžu túto službu využiť už v rozšírenom čase od desiatej doobeda do desiatej večer a dodanie trvá 30 až 40 minút, píše portál Independent.

V nadchádzajúcich týždňoch začne UberEats fungovať aj v ďalších mestách ako New York, Washington a Chicago, pričom počet reštaurácií a prevádzkové hodiny sa medzi mestami môžu líšiť. Spoločnosť si za dovoz jedál bude účtovať poplatok 5 dolárov, ktorý si potom rozdelí s vodičom. Reštaurácie zahrnuté v tejto službe budú Uberu taktiež platiť určitý poplatok za každú objednávku.

Uber plánuje aj naďalej ponúkať svoju obedňajšiu službu na dovoz jedál do desiatich minút, ktorú však premenuje na „Instant Delivery“. Vodiči tejto služby budú platení na základe hodinových sadzieb alebo podľa počtu rozvezených jedál.

Spoločnosť Uber, ktorá v súčasnosti pôsobí v 375 mestách po celom svete vrátane Bratislavy, odmietla pre portál Wall Street Journal komentovať, kedy plánuje rozvoz jedál rozšíriť aj do ďalších miest.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy aplikácia, donáška jedla, Uber, UberEats

Diskusia (0 reakcií)