Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Od projektu v Poprade až po centrálu Amazonu. Slovenský startup nabral nové investície

20.12.2019, 05:00 | Tomáš Bakoš | © 2019 News and Media Holding

Slovenský technologický startup Cviker získal zo štátneho investičného balíka vyše pol milióna eur. Ich aplikácia je jedinečná v tom, že v reálnom čase vizualizuje stavby na miestach, kde sa ešte len plánujú. Používateľom pomocou telefónov či smartfónov pred očami vyrastú 3D modely budov či celých štvrtí. Slováci, ktorí za projektom stoja, už zaujali svetových developerov. K ich najväčším úspechom patrí účasť na projekte novej centrály Amazonu.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

startup

Spoločnosť Cviker, ktorá vznikla v popradskom inovačnom centre a neskôr sa rozvíjala aj v Americkom Smart City Works, priniesla na trh platformu Akular – špeciálne pre potreby realitného trhu.

Pomocou rozšírenej reality, v skutočnej veľkosti a ešte pred začiatkom výstavby, spracúva všetky druhy komplexných 3D modelov budov a zariadení. Investorom, architektom či širokej verejnosti umožní vidieť cez telefóny či tablety ich vizualizáciu.

Neprehliadnite

Na začiatku bol most

Za projektom, ktorý vznikol pred zhruba dvoma rokmi, stoja Martin Rapoš a Ján Hrončák. Ďalšími spoluzakladateľmi startupu sú technológ Matej Klobušník, vývojárka Soňa Gibaštíková a súčasná prevádzková riaditeľka Dana Rapošová.

Medzi ich prvé projekty patrí napríklad vizualizácia pešieho mosta v Poprade. Postupne však ich inováciu začali využívať veľké realitné či stavebné spoločnosti v Európe či Spojených štátoch amerických. Ich revolučnú technológiu objavili aj pri návrhoch inteligentných miest.

K významným hráčom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy startup