Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OnePlus 7 Pro ukazuje, že Galaxy S10+ aj Huawei P30 Pro mohli byť lacnejšie

15.05.2019, 15:05 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Značka OnePlus nie je na Slovensku až taká známa, no medzi fanúšikmi mobilných technológií nie je nováčikom. Urobila si dobré meno tým, že raz ročne uvedie smartfón, ktorý sa dizajnom, výbavou a výkonom vyrovnáva vlajkovým lodiam konkurencie a pritom stojí o štvrtinu, niekedy až o tretinu menej.

  • Tlačiť
  • 0

Čerstvý OnePlus 7 Pro je historicky najdrahší model tejto značky, ale v podstate len reaguje na posun cien ostatných vlajkových lodí. Tie sa už nehanbia približovať a niekedy aj preskakovať hranicu tisíc eur. 7 Pro je momentálne jednou z najlepších volieb pre tých, ktorý zohľadňujú hlavne pomer ceny a výbavy.

Novinka má okrem ceny oproti konkurentom navrch ešte v dvoch oblastiach - v displeji a vo výkone. OnePlus použil 6,67-palcový Amoled displej so štedrým rozlíšením 3 120 x 1 440 bodov. Výrobca ho nazýva Fluid Amoled, pretože ako jeden z prvých používa 90 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Neprehliadnite

Doteraz sa vyššia ako štandardná 60 Hz obnovovacia frekvencia objavila len v dvoch čisto herných smartfónoch Asus Rog Phone a Razer Phone 2. V mobilnom svete sa s touto technológiu dá stretnúť ešte v nových iPadoch Pro. Tie ale používajú dynamickú obnovovaciu frekvenciu, ktorej hodnotu nastavuje systém podľa toho, čo je práve na obrazovke.

Zdroj: OnePlus

OnePlus 7 Pro je teda prvý bežne dostupný smartfón s viditeľne plynulejším pohybom všetkých grafických prvkov na obrazovke. Netreba si to pliesť s

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Apple, Huawei, OnePlus, Samsung

Diskusia (0 reakcií)