Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opäť sa špekuluje o televízoroch Applu

23.06.2011, 12:59 | Marián Biel | © 2011 News and Media Holding

Podľa neoficiálnych zdrojov sa prvá TV s logom nahryznutého jablka objaví na trhu ešte tento rok

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Apple

Špekulácie o rozšírení portfólia výrobkov Apple aj do sféry LCD televízorov kolujú vo svete technológií už niekoľko rokov. Najnovšie webstránka Dailytech.com zverejnila informácie, podľa ktorých sa vo veľmi blízkej dobe objaví televízny prijímač s applovským operačným systémom iOS. Poskytol ich bývalý manažér Applu, ktorý ale nechcel byť menovaný.

Firma Steva Jobsa má momentálne už druhú generáciu set-top-boxov Apple TV, ktoré sa pripájajú k akémukoľvek televízoru a sprístupňujú internetové služby, najmä požičovňu filmov a seriálov z iTunes. Hlavne v USA má Apple TV viacero konkurentov, napríklad Hulu či Netflix. Zariadenie sa nepredáva tak dobre ako iné produkty Applu. Ani konkurenčná Google TV zatiaľ nezaznamenala výraznejší úspech, hlavne kvôli neochote poskytovateľov obsahu spolupracovať s touto platformou.

Indícií o príchode televízorov značky Apple je viacero. Podľa spomínaného zdroja by sa práve terajšia platforma Apple TV mala zakomponovať priamo do televízora a v kombinácii s operačným systémom iOS a relevantnými aplikáciami ponúkať all-in-one riešenie, ktoré Apple ponúka aj v stolových počítačoch iMac

S príchodom televízorov by mala firma už kompletné pokrytie zariadení pre domácu digitálnu zábavu. Veľmi pravdepodobne by šlo o úplné prepojenie všetkých jablkových zariadení navzájom a internetom. To by mohlo zvýšiť predaj audiovizuálneho obsahu a priniesť nové funkcie - napríklad použitie iPadu ako druhej obrazovky či  iPhonu ako diaľkového ovládača. Podobné riešenia už má napríklad kórejský Samsung. No veľmi vysoký počet a kvalita aplikácií z applovského App Store a úplna kompatibilita by mali byť konkurečnými výhodami.

appletelevizor1_applesamsung

Zdroj: archiv

Ilustračné foto

Indíciami sú aj informácie o ponuke pracovných miest. Apple už dlhšie hľadal odborníkov na rôzny hardvér, medzi ktoré zarátal aj TV prijímače. Iná ponuka bola zasa pre špecialistov v OLED technológií. Je teda možné, že by práve Apple mohol byť firmou, ktorá prvá vo väčšom meradle rozbehne OLED displeje veľkých rozmerov.

Podľa zdroja Dailytechu by mal Apple aj pri televízoroch postupovať ako napríklad pri iPhone a spolupracovať so Samsungom, ktorý by sa staral o výrobu panelov. Kým dizajn, marketing a ostatné záležitosti by mal, samozrejme, pod taktovkou tím Steva Jobsa. Mimochodom, Samsung nedávno rozšíril výrobné kapacity práve pre stúpajúci dopyt po OLED paneloch.

Ostáva otázne, či je trh pripravený na takýto produkt. Do ponuky Apple zariadení by zapadol. Ale ak by sa išlo o OLED obrazovku, cena by sa mohla vyšplhať riadne vysoko. Na druhej strane, Apple ma silnú základňu zanietených fanúšikov, ktorí neváhajú priplatiť si za výrobky obľúbenej značky.

Foto v článku a na titulke - Apple, Samsung, 9to5mac.com

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple

Diskusia (0 reakcií)