Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Orange skončil. So starými paušálmi

05.06.2012, 18:40 | Jozef Andacký | © 2012 News and Media Holding

Celú rodinu mesačných paušálov nahradí jeden s názvom WoW. Súčasťou konceptu je aj flatový volací program

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy

Orange

Jednoslovná kampaň Končíme, ktorú v uplynulých dňoch rozbehol telekomunikačný operátor Orange, nie je reakciou na avizované dodatočné zdanenie regulovaných podnikov. Jednoslovné heslo, ktoré aj v utorok večer prekrýva webstránku operátora, predstavuje teasing s malým nádychom čierneho humoru, predznamenávajúci pomerne výraznú zmenu obchodnej politiky Orangeu. Operátor nahrádza celú košatú paletu mesačných paušálov služieb jediným programom, ktorý nazval WOW.

Aj keď predstavitelia spoločnosti hovoria o „evolúcii obchodného modelu“, stelesneného najmä marketingovo-komunikačnou platformou Orange Garancia, cítiť istú inšpiráciu z trendov na slovenskom mobilnom trhu, ktoré spustil najmä jeho (zatiaľ) najmenší hráč. Aspoň pokiaľ ide o jednoduchosť a flexibilitu.

Koncept WOW už nepozná predplatené (voľné) minúty, ktoré slovenských zákazníkov sprevádzajú od počiatkov mobilných služieb v polovici 90. rokov. WOW má preto nulový základný mesačný poplatok. Jeho hlavným elementom je klesajúca tarifa: čím viac zákazník telefonuje, tým viac sa znižuje minútová sadzba.

Orange síce vraví, že je to „úplná novinka“, no na rovnakom princípe už dávnejšie funguje tarifikácia pri programe O2 Moja Firma. Sadzby WOW začínajú pri 13 eurocentoch za minútu a končia sa na menej ako polovičnej úrovni.

Orange WOW - Klesajúca tarifa

Počet prevolaných minút vo fakturačnom období

Minúta hovoru (€)

0 - 44 min. 59 s

0,13

45 - 79 min. 59 s

0,12

80 - 249 min. 59 s

0,10

250 - 399 min. 59 s

0,07

400 a viac min.

0,055

Pozn.: Nižšia tarifa sa aplikuje na všetky hovory, nielen na tie, ktorú sú zrealizované po prevolaní hraničného počtu minút.

Základná sadzba trinásť eurocentov je totožná s tou, ktorú pri svojom vlajkovom programe Fér používa aj O2. Desať centov je zasa tarifa, známa z projektov virtuálnych operátorov Tesco Mobile a Disney, či z predplatených služieb Slovak Telekomu.

Pokiaľ ide o ďalšie sadzby programu WOW, za jednu SMS alebo MMS správu sa platí šesť centov, jeden megabajt (nebalíčkovaných) dát zasa stojí v rámci siete Orangeu 90 centov.

orange wow logo

Nový cenník Orangeu sa trochu komplikuje balíčkami volaní, internetu a SMS/MMS. Orange pokračuje v koncepte „nekonečných“ paketov Večer a víkend, respektíve Nonstop, avšak rozširuje ho pre všetky siete, fixné a mobilné, na Slovensku. V princípe to znamená, že Orange dáva do ponuky aj neobmedzený hlasový paušál (flat) za 35 eur mesačne. Flatový program, ktorý nedávno do portfólia zaviedla O2, stojí dvojnásobok.

Orange WOW - balíčky Nekonečné volania

Balíček

Platnosť

Tarifa (€ mesačne)

V Orangei večer a víkend

pracovný deň 18-8 hod; víkendy a sviatky 24 h

11,99

V Orangei nonstop

24x7

19,99

Všetky siete SR večer a víkend

pracovný deň 18-8 hod; víkendy a sviatky 24 h

24,99

Všetky siete SR nonstop

24x7

34,99

Obmedzením orangeovského flatu, ktoré zástupcovia firmy označujú ako „ochranu pred zneužitím“ v GSM bránach, je, že zákazník môže za mesiac volať len na 250 telefónnych čísiel (každý mesiac môžu byť, samozrejme, iné). Toto nastavenie podľa Orangeu vyhovuje 99,86 percentám klientov (vrátane biznisových). Volanie na 251. (a ďalšie) číslo sa spoplatňuje extra, nad rámec flatu, pomocou klesajúcej tarify.

Pri internetových balíčkoch, ktoré operátor takisto nazýva „nekonečné“, sa zasa využíva množstevné FUP obmedzenie. V praxi to znamená, že dáta nad istý objem sa ďalej nespoplatňujú, ale prenosová rýchlosť klesne z rádovo megabitov za sekundu na minimálnu úroveň, v tomto prípade na mizivých 16 kbit/s.

Orange WOW - Nekonečný Internet v mobile

Balíček

Plná rýchlosť (Mbit/s)

Objem dát plnou rýchlosťou (MB)

Cena (€ mesačne)

Internet v mobile Štart

7,2

700

6,99

Internet v mobile Klasik

21

2 000

9,99

Internet v mobile Premium

21

5 000

15,99

Pozn.: Poplatok za dodatočný 1 GB dát plnou rýchlosťou stojí 6 €.

„Nekonečné“ balíčky má Orange WOW aj pre SMS a MMS správy. Ich cena závisí od toho, či má zákazník zároveň objednaný aj Internet v mobile. Napríklad pri variante Štart sú to štyri eurá, bez dátového paušálu si priplatí o tri eurá viac.

Pri medzinárodných hovorov aplikuje Orange dva modely s doplnkovým mesačným poplatkom. V prvom prípade sa bude zákazníkovi aj pri telefonovaní do cudziny účtovať vnútroštátna klesajúca tarifa. V druhom si môže predplatiť „nekonečné“ volania.

Orange WOW - Medzinárodné hovory

Balíček

Platnosť

Cena (€ mesačne)

Domáce ceny medzinárodných hovorov EÚ

EÚ, Nórsko, Island, Švajčiarsko

1,99

Domáce ceny medzinárodných hovorov Svet

EÚ + ďalších 44 krajín

2,99

Nekonečné medzinárodné hovory EÚ

EÚ, Nórsko, Island, Švajčiarsko

6,99

Nekonečné medzinárodné hovory Svet

EÚ + ďalších 44 krajín

9,99

Ceny všetkých balíčkov hlasových a dátových služieb sú rovnaké aj pri zmluve s viazanosťou, aj bez viazanosti. 

Nový model má Orange taktiež pri podpore predaja mobilných telefónov. Nazýva ju síce stále dotáciou, ale jej výška sa neodvíja od zvoleného paušálu (keďže v novej ponuke je len jeden), ale vypočítava sa individuálne pre každého klienta podľa mesačného poplatku, ktorý sa násobí takzvaným „koeficientom zľavy“.

Pri mesačnom poplatku do 25 eur vychádza výsledná zľava pri 24-mesačnom kontrakte na jeho štvornásobok, ak bude vyšší, tak na šesťnásobok.

Zľavu si môže zákazník vykreovať aj tak, že si s operátorom dohodne „dobrovoľné mesačné predplatné“ - ak napríklad nechce využívať žiadny doplnkový balíček s pravidelným poplatkom. Z predplatného sa potom odratúvajú spotrebované služby. Nevýhodou je, že nespotrebované predplatné sa nedá prenášať do ďalšieho fakturačného obdobia.

Zdroj: Orange

Foto na titulke - Orange

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 11

Tagy Orange