Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

PlayStation Classic: Otestovali sme nostalgickú videohernú minikonzolu

15.12.2018, 13:00 | Michal Korec

Ten koncept nie je novinka – minikonzoly s najlepšími hrami, ktoré prežili dekády, už vyskúšali viaceré značky. Napríklad Nintendo ho vyskúšalo s NES a SNES mini. PlayStation Classic je minikonzola, ktorú si môžete pripojiť k modernej TV, máte k nej klasické ovládače a dvadsiatku hier.

  • Tlačiť
  • 0

Z hardvérového hľadiska je PS Classic pekný kúsok: prakticky zmenšená PlayStation, ako si ju pamätajú mnohí veteráni. Dizajn ostal rovnaký, aj s ikonickými prvkami. Sivá farba, staré logo, mechanika – no skôr na okrasu, funguje ako virtuálna. V tejto podobe je konzola dobre prenosná, čo je sčasti jej cieľ. Dá sa vyložiť pod hocijakou telkou a môžete rozbaliť hernú seansu.

Na konzole nie je veľa tlačidiel. POWER ju zapne, RESET vás vráti späť do menu (to je spôsob, ako sa dostať z hry, keďže operačný systém tu síce je, ale Exit Game chýba). Na prednej časti sú dva konektory s ovládačmi, vzadu HDMI kábel a sieťový adaptér. Účelový dizajn, pri ktorom poteší, že konzola veľmi nehučí, pričom moderné čipy, samozrejme, zvládajú staré hry.

PS Classic: Herné menuZdroj: Sony

Oveľa väčšie očakávanie vzbudzuje hlavné menu. Konzola doň nabehne vždy rovnakým spôsobom. Čaká vás kruh s 20 hrami, pri každej je uvedený titul, výrobca, rok vydania a počet hráčov. Dobrý tip na párty, aby ste hneď spoznali, či je hra určená pre sólo hráča, dvojicu alebo multiplayer.

Neprehliadnite

Modernou funkciou je ukladanie funkcie kdekoľvek počas hry. Môžete z nej hocikedy „vyskočiť“, konzola si zapamätá vašu poslednú pozíciu, prípadne môžete 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy PlayStation, Sony

Diskusia (0 reakcií)