Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po mobiloch prichádzajú aj notebooky s ohybným displejom

08.01.2020, 18:43 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Pri flexibilných alebo ohybných displejoch je to najprv o úžase, že niečo také vôbec existuje. Skôr či neskôr sa však dostaví otázka, či to dáva zmysel a má nejakú praktickú výhodu. Zatiaľ čo pri mobiloch sme do príchodu Motoroly Razr mali pochybnosti, Lenovo ThinkPad X1 Fold by mal patriť práve do tej praktickej sorty.

  • Tlačiť
  • 0

Na veľtrhu CES Lenovo (majiteľ mobilnej divízie Motoroly) predstavilo niekoľko noviniek, najviac zaujali spomenutý X1 Fold, ale aj ThinkBook Plus s elektronickým papierom, prvé modely so vstavaným 5G modemom aj nevšedný rám pre fotografie. Samozrejme, digitálny.

Neprehliadnite

Ako sa láme notebook

ThinkPad X1 Fold ja niečo ako Galaxy Fold od Samsungu, len vo väčšom. Tiež je to ohybný displej, ktorý sa otvára vo forme knihy. V otvorenom stave je to 13,3-palcový Oled displej s rozlíšením 2 048 x 1 536 bodov. Potom sa dá zložiť na polovicu a využívať dvojicu 9,6-palcových obrazoviek. Táto flexibilita umožňuje používať novinku na viacero spôsobov.

ThinkPad X1 Fold pri použití na výškuZdroj: Lenovo

Otvorený X1 Fold je klasický Windows 10 Pro tablet. Mimo terénu sa dá cez rôzne stojany a držiaky používať ako monitor. S ľubovoľnou Bluetooth klávesnicou a myšou je to plnohodnotný stolný počítač s procesorom Intel Core, 8 GB RAM a 1 TB SSD diskom.

Microsoft už pracuje na Windows 10 X, ktorý má byť stavaný práve pre takéto zariadenia s dvoma obrazovkami. Zatiaľ si však treba vystačiť s klasickými „desiatkami“, ktorým pomáha utilita od Lenova na jednoduchú prácu v rôznych režimoch obrazovky.

V zloženom stave môže byť digitálna kniha s dvoma rôznymi oknami vedľa seba. Alebo sa ako displej použije jedna polovica obrazovky a druhá funguje ako

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 5G, CES 2020, Intel, Lenovo, Windows 10

Diskusia (0 reakcií)