Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pokémon Go z roku 2016 nestráca dych, vlani zarobil najviac v histórii

13.01.2020, 17:00 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Chytanie malých virtuálnych potvoriek pred dva a pol rokom zasiahlo doslova celý svet a na každom druhom rohu ulice ste mohli stretnúť hráča, ktorý s mobilom divne mieri do priestoru. Okre toho, že sa Pokémon Go stal virálnou senzáciou sa tiež stal jedným z najziskovejších mobilných hier v histórii. Možno prekvapí, že stále zarába stovky miliónov dolárov ročne.

  • Tlačiť
  • 1

Herná spoločnosť Niantic sa zameriavala na tituly, ktoré využívali rozšírenú realitu a plný potenciál smartfónov, teda aj funkciu GPS. Pred šiestimi rokmi spustili multiplayerovú hru Ingress s nevšedným herným systémom, kedy hráč musel s mobiloch chodiť po reálnom svete a na vybraných miestach plniť úlohy. Ale až ich Pokémon Go z leta 2016 s nie až tak úplne odlišným systémom hrania vytvoril ošiaľ.

Neprehliadnite

Možno to bola vhodná doba, predsa len rozšírenie smartfónov a dostupnosť mobilného internetu sa od roku 2013 značne posunula. Alebo sa do čierneho trafili spoluprácou s Pokémon Company, ktorá vlastní autorské práva na Pokémonov a ktorej tretina patrí hernému gigantovi Nintendo. Virtuálne zvieratá už boli dávno známe z kartovej hry, klasických videohier a aj animovaného televízneho seriálu a celovečerných filmov.

Lovci pokémonov v San FranciscuZdroj: TASR

Už počas prvých troch týždňov po spustení si hru stiahlo 75 miliónov používateľov a na istú dobu sa v Google Trends stal termín „pokémon“ o 33 percent než slovíčko „porn“. Podľa analytickej spoločnosti Sensor Tower vygeneroval Pokémon Go za rok 2016 tržby

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Android, iOS, Niantic, Nintendo, Pokémon Go, rozšírená realita