Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

WhatsApp predstavil biznis verziu. Firmy budú môcť volať zákazníkom

22.01.2018, 13:08 | Marcel Schvantner

Majitelia malých a stredných podnikov sa môžu tešiť. Aplikácia WhatsApp, ktorá má celosvetovo 1,3 miliardy používateľov, bude mať svoju biznis verziu. Momentálne je k dispozícii zadarmo na stiahnutie v Google Play len pre krajiny ako Spojené štáty, Veľká Británia, Indonézia, Taliansko a Mexiko. Neskôr by mala byť dostupná pre všetky krajiny.

  • Tlačiť
  • 0

Ohľadom verzie pre fanúšikov odhryznutého jabĺčka zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie. Tá bude isto nasledovať, len čo sa skončí testovacie obdobie biznis aplikácie.

Pre tento ťah sa rozhodli majitelia najväčšej sociálnej siete (Facebook), aby dali možnosť malým firmám vytvoriť si bližší vzťah ku svojim zákazníkom. Na registráciu biznis verzie by mali firmy využiť telefónne číslo, ktoré už teraz využívajú pri obchodných stretnutiach.

Taktiež sú motivované využívať túto verziu aplikácie aj vyplnením údajov v overenom profile. Môže obsahovať informácie o webstránke, otváracie hodiny, profil spoločnosti a kontaktné údaje.

Neprehliadnite

Klient má teda možnosť získať informácie priamo od výrobcu alebo dodávateľa služby. Na druhej strane firma môže kontaktovať zákazníkov v čase, keď im to bude vyhovovať a sledovať ich reakcie.

Kontaktné informácie majitelia poskytnú dobrovoľne pridaním do zoznamu WhatsApp Business aplikácie. Nič im nebráni ho neskôr zo zoznamu zmazať alebo zablokovať.

Zdroj: Whatsapp

V prípade úspechu WhatsApp ohlásil spoplatnenie verzie pre veľké podniky a korporácie ako banky a letecké spoločnosti. Tie budú môcť využívať rôzne biznis služby nad rámec tejto neplatenej verzie.

Používatelia klasickej verzie sa obávať nemusia, ich verzia bude aj naďalej dostupná zadarmo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, whatsapp

Diskusia (0 reakcií)