Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poznáme cenu najvybavenejšieho Windows smartfónu HP Elite X3

08.07.2016, 10:05 | Marián Biel | © 2016 News and Media Holding

Jedným z najväčších prekvapení veľtrhu MWC v Barcelone pred pár mesiacmi bolo predstavenie prototypu smartfónu od spoločnosti HP. Zaujal aj zoznam jeho parametrov. Luxusný mobil pre profesionálov sa koncom leta bude dať kúpiť aj na Slovensku. Spolu so zaujímavým príslušenstvom.

  • Tlačiť
  • 2

Na Slovensko sa už dostal prvý kus HP Elite X3 a predstavitelia spoločnosti upresnili, ako to bude s jeho výbavou a cenou. Parametre sú už dlhšie známe. Dá sa bez zaváhania povedať, že ide o najvýkonnejší a najlepšie vybavený Windows 10 smartfón. A vlastne to je jeden z top mobilov vôbec.

Pre pripomenutie, zameraný je na biznis klientelu a veľký dôraz sa kladie na využitie funkcie Continuum. Teda funkcie Windows 10 Mobile, ktorá prenesie pracovnú plochu z mobilu na monitor alebo televízor. A umožní potom pracovať ako na klasickom PC. Dá sa pripojiť myš, klávesnica, tlačiareň a iné príslušenstvo. Samozrejme, aplikácií tretích strán, ktoré Continuum podporujú, je zatiaľ pomenej.

HP Elite X3 v dokovacej staniciZdroj: Marián Biel

Z výbavy spomeňme 5,96 – palcový Amoled displej s rozlíšením 2560 x 1440 bodov, Snapdragon 820 so štyrmi gigabajtami operačnej pamäte, kovové telo s certifikátom odolnosti voči vode IP67, čítačku odtlačkov prstov, slot pre dve SIM karty aj pamäťovú kartu, reproduktory Bang & Olufsen alebo bezdrôtovo nabíjateľnú batériu s kapacitou 4 150 mAh. Jednoducho výbava par excellence.

HP Elite X3. Finálna verzia má čítačku odtlačkov pod objektívom fotoaparátuZdroj: HP

Ako sa dalo očakávať, cena zodpovedá výbave. Tá je pre náš trh určená na úrovni 699 eur bez DPH. Do predaja príde koncom augusta.

V septembri pribudne v ponuke aj príslušenstvo ako dokovacia stanica pre pripojenie monitora a ďalších periférií za 120 eur bez DPH. Mnohí záujemcovia ale využijú skôr bundle ponuku. Elite X3 sa spolu s dokovacou stanicou bude predávať za 729 eur bez DPH.

Reproduktory Bang & Olufsen a HP Elite X3Zdroj: Marián Biel

HP Elite X3 a Lap DockZdroj: HP

Dostupný bude aj takzvaný Lap Dock, čo je 12,5 – palcový ultrabook, ktorý ale v skutočnosti obsahuje len displej, batériu a klávesnicu. O všetko ostatné sa bezdrôtovo postará Elite X3 a funkcia Continuum. Lap Dock má cenu prekvapujúcich 499 eur bez DPH.

HP s uvedením Elite X3 prichystal aj novú aplikáciu HPWorkspace. Platená cloudová služba (cena zatiaľ nebola stanovená) umožní na novom smartfóne spustiť akýkoľvek program známy z desktopovej verzie Windows 10.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy HP, Windows 10 Mobile