Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Až 87 % slovenských top manažérov nemá pozitívny vzťah k služobným cestám

06.06.2013, 00:00 | PR

(Inzercia)

  • Tlačiť

soitron_1xMesiac

Bratislava, 15.5.2013: Dve tretiny slovenských top manažérov chodia na služobné cesty minimálne raz mesačne, pričom až 87 percent respondentov k nim nemá pozitívny vzťah. 

Vyplýva to zo zistení hĺbkového prieskumu týkajúceho sa služobných ciest, ktorý na vzorke 1002 respondentov pomocou webovej stránky www.sluzobky.sk na prelome apríla a mája mapoval názory manažérov a zamestnancov v prostredí česko-slovenského biznisu. Respondenti v ňom odpovedali na 15 otázok, ktoré boli štrukturované na základe pracovnej pozície, veku, geografického členenia a pohlavia.

Z odpovedí vyplynulo i to, že iba 23 percent slovenských manažérov si myslí,, že internet dokáže nahradiť služobné cesty. Naproti tomu až 50 percent preferuje videokonferenciu ako efektívnu náhradu cestovania.

soitron_videokonferencia

Prieskum ďalej zisťoval rozdiely medzi vnímaním služobných ciest českých a slovenských manažérov,  výsledky podľa jednotlivých odvetví či rozdielnosť pohľadov z pozície manažérov a zamestnancov. Finálna správa k prieskumu je voľne dostupná na stiahnutie na webovej stránke prieskumu – www.sluzobky.sk.

Organizátorom prieskumu bola spoločnosť SOITRON, partnerom projektu spoločnosť Cisco a mediálnym partnerom týždenník TREND.

  • Tlačiť