Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Začal sa predaj Galaxy Z Flip. Ide o prvý ohybný smartfón na Slovensku

24.02.2020, 13:17 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Mali sme možnosť krátko sa zoznámiť s ohybným „véčkom“ od Samsungu a prvé dojmy sú pozitívnejšie, než sme čakali. Výrobca sa pri vývoji Galaxy Z Flip sa očividne poučil z ich prvého ohybného mobilu Galaxy Fold a zlepšil jeho odolnosť, praktickosť aj cenu.

  • Tlačiť
  • 0

Samsung predstavil Galaxy Z Flip spolu s novou generáciu „normálnych“ mobilov Galaxy S20 začiatkom februára. Pomerne prekvapujúco sa poponáhľal aj s jeho nasadením do predaja. Už je dostupný v slovenských obchodoch aj u operátorov. Dokonca v tomto ohľade predbehol aj súrodencov S20, S20+ a S20 Ultra.

Neprehliadnite

Celú galériu si pozrite tu.

Je to presný opak toho, ako sa do predaja dral prvý ohybných Galaxy Fold. Mal premiéru presne pred rokom, do obchodov mal doraziť v lete. Ale pre problémy s odolnosťou sa to všetko stoplo, upravili kĺb a ďalšie drobnosti a na vybraných troch sa začal predávať len pred pár mesiacmi. Za zhruba dve tisícky.

Otvorený Galaxy Z Flip v chlapskej rukeZdroj: Marián Biel

Stručne pripomeňme, čo ponúka Galaxy Z Flip. Konštrukcia sa oproti prvému pokusu zmenila z „knihy“ na „véčko“, teda celkovo je to nepomerne kompaktnejšie zariadenie. V zloženom stave má pôdorys len asi ako dva balíky hygienických vreckoviek. Aj hrúbka je približne taká. S pridaním krytu, ktorý je v balení pribudne pár milimetrov. Ale stále vojde aj do vrecka obtiahnutejších nohavíc.

Kryt vrelo odporúčame. V prvom rade je Z Flip magnet na odtlačky. A hoci sa ohybný displej nedá (takmer) rozbiť, povrch mobilu je zo skla. To sa vie skôr či neskôr pri páde rozbiť.

Nie je to len bežný mobil, ktorý musel byť o nejaké vlastnosti ukrátený kvôli tomu, aby sa dal ohnúť. Technicky je to takmer plne vybavená vlajková loď. Výkonom a výbavou sa dá smelo porovnávať so stále aktuálnym Galaxy S10+. To znamená čip Snapdragon 855+, 8 GB operačnej pamäte, 3 300 mAh batéria a duálny fotoaparát. Ani ten nie je len do počtu a nechýba mu pokročilá stabilizáciu obrazu, dynamické zaostrenie (efekt bokeh). Prvý dojem je, že je približne na úrovni fotoaparátu v Galaxy S10.

Otvorený Galaxy Z Flip zo zadnej stranyZdroj: Marián Biel

Vo výbave ja na tom omnoho lepšie, než priamy konkurent Motorola Razr. Tá síce bola predstavená skôr a má ikonický dizajn, ale výbavu vyššej strednej triedy. Neoficiálne správy hovoria, že Motorola tiež rieši nejaké konštrukčné nedostatky a preto stále nie je v predaji. Navyše má o stovku vyššiu cenu než Galaxy Z Flip.

Ako je to s tým ohybným sklom?

Pri skúšaní novinky sme boli, samozrejme, najviac zvedaví na displej. Ohybný, takže Oled s výborným kontrastom a dostatočným rozlíšením. V otvorenom stave má pomer strán až takmer 22:9.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Android, Galaxy Fold, Galaxy S20, Galaxy Z Flip, iPhone, Motorola Razr, Samsung

Diskusia (0 reakcií)