Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Razer mal na CES také zaujímavé novinky, že mu ich ukradli

09.01.2017, 22:10 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Malá aféra alebo aj seriózny prípad priemyselnej špionáže. Organizátori veľtrhu CES v Las Vegas musia riešiť prípad zmiznutia dvoch veľmi originálnych prototypov spoločnosti Razer.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

CES 2017, Razer

Razer je pojmom v oblasti herného príslušenstva. Časom sa ale prepracoval aj na výrobcu herných laptopov a ďalších zaujímavých produktov. Medzi inými aj projektor Project Ariana a laptop Project Valerie. Obidva prototypy si vyslúžili rôzne ocenenia za najzaujímavejšie a unikátne produkty veľtrhu.

Zdroj: Razer

Project Ariana sa na zobrazovanie hier pozrel z iného uhla. Veľmi širokouhlého. Vychádza z filozofie premietať obraz na plátno, ale vďaka šošovke typu rybie oko aj na celú stenu. Stred obrazu je vždy v plnom rozlíšení a presne zaostrený. Zvyšok steny zobrazuje dej hlavne pre lepšie vcítenie sa do scény. Niečo na spôsob televízorov Philips s funkciu Ambilight. Len v tomto prípade scénu opticky nezväčšujú len LED lampy za obrazovkou ale skutočný aj keď roztiahnutý obraz.

Project Ariana nevyžaduje komplikovanú kalibráciu, o presné nastavenie sa postarajú dve kamery, ktoré vedia rozoznať 3D priestor a svetelné podmienky v izbe. 4K herný projektor s neuveriteľným priestorovým zobrazovaním by sa mal na trh dostať v priebehu roka. Zatiaľ za neznámu cenu.

Rovnako je presný dátum predaja a cena tajomstvom pri druhom prototype. Project Valerie je 17-palcový herný notebook Razer Blade Pro, ktorý je ale vybavený ďalšími dvoma 17-palcovými displejmi. Vysúvajú sa automaticky spoza strednej obrazovky stlačením tlačidla. Žiadne manuálne vyklápanie alebo zapájanie kabeláže.

Zdroj: Razer

Všetky tri displeje majú 4K rozlíšenie. Takže spolu sa hráčovi alebo workoholikovi naskytne pohľad na plochu s rozlíšením 11 520 x 2 160 bodov. Vďaka technológii Nvidia Surround View systém videosignál automaticky rozdelí na tri neprerušené časti.  

Takto upgradovaný Blade Pro s dostatkom výkonu na utiahnutie takého rozlíšenia (Intel Core i7, Nvidia GTX1080) je hrubý 3,75 cm a hmotnosť narastie na 6 kilogramov. V segmente herných strojov pomerne bežné parametre.

Zdroj: Razer

Radosť z obdivu médií aj verejnosti firme dlho nevydržala. Pred pár hodinami výkonný riaditeľ spoločnosti Min-Liang Tan informoval, že z ich stánku sa dva prototypy stratili. Okrem iného píše, že „naše tímy pracovali celé mesiace na vývoji týchto produktov a sú hrdí, že posúvajú hranice daného segmentu“. Zároveň ale dodáva, že krádež, a ak sa to preukáže aj priemyselnú špionáž berú veľmi seriózne a čin neostane nepotrestaný.

Ako pripomína Engadget, pre piatimi rokmi mal Razer podobné nepríjemnosti. Z ich vývojového laboratória v San Franciscu vtedy zmizla dvojica prototypov notebookov The Blade so špecifickým používateľským rozhraním a LCD touchpadom. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy CES 2017, Razer

Diskusia (0 reakcií)